Sport 2016. szeptember 11. 17:50 Forrás: MTI - atv.hu

Paralimpia: Lőrincz Krisztina 11. lett, négy döntős az úszóknál

Az evezős Lőrincz Krisztina 11. helyen fejezte be a riói paralimpiát, a sportlövő Gurisatti Gyula pedig 18. lett a sportpisztoly vegyes számban. A vasárnapi versenynap délelőttjén hét magyar úszó próbálkozott az előfutamokban, közülük négy jutott az esti döntőbe.

A Csepel 35 éves kiskunfélegyházi kötődésű evezőse - aki végzettsége szerint matematika-fizika-francia szakos tanár - az AS kategória egypár versenyének B döntőjében szállt vízre utolsó pályáján, s argentin riválisát megelőzve ötödik helyen ért célba. A magyar sportoló 2005-ös autóbalesete után kényszerült kerekesszékbe, azóta több sportágat is kipróbált, például az alpesi síelést és sílövészetet, ez utóbbi kiegészítő sportágaként kezdett el néhány éve evezni.