Sport 2016. szeptember 11. 20:00

Kiállítás és két büntető a városi derbin

Eseménydúsan és fölényes KHTK II. győzelemmel zárult a félegyházi derbi a Kiskunfélegyházi Vasutas otthonában szeptember 11-én. A megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság 5. fordulójának helyi rangadóján a vendég Kiskunfélegyházi HTK II. számított esélyesnek, a papírformát igazolva 6-0-ra legyőzte a Kiskunfélegyházi Vasutas. A Lokinak büntetőből sem sikerült szépítenie, a KHTK II. emberhátrányban is tovább növelte előnyét. A bajnokságot a KHTK II. vezeti, a Vasutas pont nélkül az utolsó helyen áll.

Bő félóráig bírta a KHTK II. nyomásást a Kiskunfélegyházi Vasutas hazai pályán. A KHTK II. vezető gólját a 33. percben Valkovics Gábor szerezte meg, majd a szünet előtt nem sokkal Makai Zoltán is betalált. (0-2)

A második félidő elején úgy tűnt izgalommentes marad a helyi derbi, Magony László találatával már három volt a KHTK II. előnye. (0-3)

Ezt követően koncentrációban visszaesett a KHTK II., egy hátul eladott labdával ziccerbe került a Vasutas csatára, de a KHTK II. kapusa Oroszi Tibor a 16-oson kívül buktatta. A szabálytalanságot piros lap és KHTK II. emberhátrány követte. A KHTK II. kapujába a korábbi Vasutas játékos Kovács László állt be az 57. percben. A Vasutasnak nem sikerült szépítenie, a piros lapot követő szabadrúgás kisebb kavarodás után a felső lécen csattant. A következő KHTK II. védelmi hibát ismét kihasználta a Vasutas, 11-eshez jutott. A gyengén elvégzett büntetőt azonban Kovács László hárította.

A Vasutas kihagyva helyzeteit újabb gólokat kapott, a negyedik találat rögtön a kihagyott büntető után született meg, majd az utolsó percek további két KHTK II. találatot hoztak. Az ötödik gól 11-esből, majd a hatodik a hosszabbítás perceiben egy gyors ellenakcióból esett.

A 6-0-ás végeredmény ellenére eseménydús mérkőzést láthatott a félegyházi publikum.

Fütyü Illés (játékos, Kiskunfélegyházi Vasutas):

- Rosszul kezdtük a mérkőzést, ez idén többször előfordult, hátrányból nehéz visszajönni. 0-3-nál adódott 2-3 lehetőségünk, ekkor hagytuk ki a büntetőt, ami után rögtön gólt kaptunk. Szeretnénk pontokat gyűjteni, ehhez több edzésre van szükség. Ha a kezdő mag kialakul, akkor elindulhatunk felfelé a tabellán.

Nádasdi Péter (vezetőedző, Kiskunfélegyházi HTK II.):

- Sok hibával kezdtük a városi derbit, de az első góllal eldöntöttük a mérkőzést. Sajnos 3-0 után buta hibákat követtünk el hátul, kapusunkat kiállították, így nélkülöznünk kell a következő fordulóban.

Bács-Kiskun Megyei II. Észak 5. ford. 09.11.

Kiskunfélegyházi Vasutas – Kiskunfélegyházi HTK II. (0-2) 0-6

Gólszerzők: Valkovics Gábor 33. p., Makai Zoltán 41. p., Magony László 47. p., 69. p., Szabó Tamás 88. p.(11-esből), 92. p.,

Piros lap: Oroszi Tibor 55. p., (KHTK II.)