Sport 2016. szeptember 17. 09:00

Paksi Atomerőmű SE nyerte a félegyházi kosárlabda kupát

Szoros első félidő után a hajrában döntötte el a mérkőzést, így megszerezte a győzelmet a paksi Atomerőmű SE a II. Félegyházi Pékség Kosárlabda Kupán szeptember 16-án. A fináléban a KTE Duna-Aszfaltot múlták felül a paksiak 92-81 arányban. A felkészülési torna második napjára sok félegyházi és kecskeméti szurkoló kilátogatott a Kész Arénába. A döntőt megelőző bronzmeccset némi meglepetésre a budapesti MAFC nyerte 94-89-re a Naturtex-SZTE-SZEDEÁK ellen. A finálét követően a csapatokat kupával és éremmel díjazták. Az érmeket Fekete-Seres Ildikó, a Félegyházi Térségi Sportiskola Kosárlabda Szakosztályának edzője, valamint Gácsi Kiss Ferenc a Dél-100 képviselője adta át. A kupákat Simon Zoltán főszervezőtől vehették át a csapatok. A torna legjobbjának Kovács Ákost, az Atomerőmű SE játékosát választották.

Bronzmérkőzés

Naturtex-SZTE-Szedeák - MAFC 89-94 (28-28, 23-24, 27-20, 11-22)

Szedeák: Boltic 17, Igrutinovic 11/3, Ciric 5/3, Juhos 17, Sulovic 15, csere: Révész 13, Lakosa 7, Vágvölgyi 4

MAFC: Molnár Marcell 2, Tomasovic 31/12, Lakits 11/3, Kovács Á. 20/6, Poscic 15, csere: Fehér 4, Pápai 2, Bordács 9

A borzmérkőzés utolsó negyede előtt még a szegediek álltak jobban, de a hajrából Garai Péter együttese jött ki jobban a sok eladott labdával tarkított meccsen.

Döntő

KTE Duna-Aszfalt - Atomerőmű SE 81-92

Az első két negyed fej-fej melletti játékot hozott, a szünetben minimális különbséggel 53-50-re az Atomerőmű SE vezetett. A Kecskemét némileg pontatlanul játszva az utolsó negyedben maradt alul.