Sport 2016. szeptember 18. 09:00

A nők győztek, a férfiak kikaptak az idénynyitón

Mindkét megyei felnőtt kézilabda csapat megkezdte szereplését a 2016/17-es szezonban szeptember 17-én. Elsőként a nők léptek pályára a Kész Arénában, ahol a Miklós KC-t fogadták. Tavalyi sikerét megismételve most is győzött a Félegyházi Kézilabda SC, a szünetben még 11-7-es vesztésre állt, de a második félidőben rendezve védekezését, fokozatosan átvette az irányítást, végül magabiztos 5 gólos győzelmet aratott (19-14). A férfiakra sokkal nehezebb ellenfél várt, a tavalyi bajnok Kiskunmajsát látták vendégül. A mérkőzés szorosan alakult, izgalmas végjátékot láthatott a félegyházi publikum. 20-20-as állás után az utolsó 10 perc a vendégeknek sikerült jobban, gyors gólváltásból kerültek ki győztesen. Hiába próbálkoztak az utolsó percekben nyitott védekezéssel a félegyháziak, ez sem volt elég a pontszerzéshez (29-32).

Bács-Kiskun megyei női felnőtt 1. ford., 09.17.

Félegyházi KSC – Miklós KC (7-11) 19-14

Bács-Kiskun megyei férfi felnőtt 1.ford., 09.17.

Félegyházi KSC – Kiskunmajsai KC 29-32