A 95 éves Mária néni bringázás közben tévézik is
A szépkorú hölgy így összegezte az eltelt 95 évet: „Iparos család gyermekeként 1921. szeptember 30-án Kiskunfélegyházán születtem, iskolába is ide jártam. Az akkori Constantinum Intézményében az apácák növendékeként fejeztem be tanulmányaimat. 1942-ben mentem férjhez, 1944-ben megszületett Bandi fiunk. Közben kitört a háború. A katonatiszt feleségeket és gyermekeiket az orosz csapatok és a front elől lovas kocsi karavánokon menekítették nyugat felé. Az egy éven át tartó viszontagságos nyugat-dunántúli bolyongás után térhettünk csak haza az akkor már egy éves Bandikámmal. Férjem is előkerült a frontról, s megválasztották Kiskunfélegyháza katonai parancsnokának. Ezt követően, mivel férjem eredetileg pedagógus volt, kikerültünk egy Félegyháza környéki tanyasi kisiskolába, ahol 1946-ban Gyuri fiam is megszületett.
Később a városba kerülve férjem a Szabadság téri Általános Iskola igazgatója lett. Innen áthelyezték a József Attila Általános Iskolába, ahol 25 évig volt igazgató. 1982-ben halt meg.
A Petőfi Sándor Gimnázium gazdasági ügyintézője voltam hosszú éveken keresztül. Közben fiaim diplomát szereztek. Gyuri építészmérnök, Bandi tanár lett.
Majd átkerültem a Móra Ferenc Gimnáziumba, ahol szintén gazdasági ügyintézőként dolgoztam. Innen mentem 1977-ben nyugdíjba. Boldog nagymamája vagyok öt unokámnak és négy dédunokámnak.
Hosszú, tartalmas életemet szorgalmas hétköznapjaimnak, egészséges, sportos életvitelemnek és hithűségemnek köszönhetem.”
s. r.