Egészségügy 2016. szeptember 29. 15:30

A kossuthvárosi ovisok nagyon szeretik a madarakat

Képgaléria
A kossuthvárosi ovisok nagyon szeretik a madarakat
A mai délelőtt minden az általunk szeretett, védett madárkáról szól, mondta Timafalvi Lászlóné óvodavezető a Kossuthvárosi Óvoda madárbarát napjának megnyitóján. És így is volt. A gyerekek kedves műsort adtak, amelybe szüleiket is bevonták, majd a kézműves foglalkozásokon baglyokat, fecskéket és gólyákat formáztak különféle alapanyagokból. A szorgoskodás és játék közepette a szülők és óvónők sok finomsággal kényeztették őket.

Az óvoda vezetője elmondta, hogy a rendezvény bevételét a Gondoskodás Alapítvány kapja meg, amit az önkormányzat által nemrégiben kialakított szép terasz színes, napvitorlás fedésére fordítanak.

A madárbarát nap vendége volt Kiss Ákos Csaba, a körzet önkormányzati képviselője is, aki örömhírrel is szolgált a szülőknek és gyerekeknek. Bejelentette, hogy az önkormányzat döntése alapján jövőre új aszfaltburkolatot kap az óvodához vezető Dessewffy utca. Az óvoda melletti játszóteret is felújítják, és ehhez a szülők ötleteit, segítségét is kérte. 

s. r.
 

Kövessen minket a Facebookon is!