Sport 2016. szeptember 25. 20:10

Tisztes helytállás a Szekszárd ellen

Fiatal és a női futsal NB I-ben debütáló játékosokkal állt fel a Szekszárdi Football Club ellen az Astra Kiskunfélegyházi Bulls a bajnokság 2. fordulójában szeptember 25-én. A Kész Aréna megrendezett mérkőzés izgalmas csatát hozott, az Astra újoncai a vezetést is megszerezték és az utolsó percig szorosan tartották az állást erős riválisukkal szemben. (2-3)

Több játékosát is nélkülözte a Szekszárd ellen az Astra Kiskunfélegyházi Bulls, amelynek keretéből ezúttal Szabó Boglárka és Nagy Anett is hiányzott. A másik oldalon ezzel szemben erős kerettel érkezett Szekszárd, előzetesen vendég győzelemre lehetett számítani a Kész Arénában.

A fiatalokat felvonultató Astra megszorongatta riválisát és némi meglepetésre Megyes Ágnes öngóljával a 17. percben előnybe került. (1-0)

A vezetés nem tartott ki az első félidő végéig, az utolsó percben kétszer is betalált a Szekszárd, 2-1-es vendég vezetéssel fordultak a felek.

A második játékrészben a szekszárdiak diktálták az iramot, beszorították az Astrát, amely gyors ellenakciókban bízott, de ezek kivitelezésébe több hiba csúszott.

Ennek ellenére egyenlíthetett volna az Astra, de a kapu előteréből elvégzett szabadrúgás a felső lécen csattant.

Az Astra helyzetre néhány perccel később góllal válaszolt a Szekszárd, a 31. percben Görög Zsófiáról pattant be balszerencsésen a labda (öngól). 1-3

A végjáték némileg szorosabban alakult köszönhetően Andriska Renáta szépítő találatának, de az egyenlítés elmaradt, így Szekszárdra került a 3 pont.

Dombó János (vezetőedző, Astra-Kiskunfélegyházi Bulls):

- Rengeteg hiányzónk volt, gratulálok a pályára lépő fiatal játékosaimnak. A csapatomból 2-3 játékos első alkalommal futsalozott, míg a Szekszárd több válogatottat felvonultatott. Büszke vagyok a fiatalokra, nagyot küzdöttek és kis szerencsével pontot szerezhettek volna, sajnos az első félidő utolsó percében két gólt kaptunk. Hiányzóink később csatlakoznak a csapathoz, a mai keretből egyedül Szabó Nóra volt csapattag tavasszal. Több erős együttes alkotja az NB I-es mezőnyt, a Szekszárd mellett az ukrán játékosokkal megerősödött Tolna, az ETO, a Hajdúböszörmény, vagy éppen a DVTK is oda érhet a dobogóra.

Női futsal NB I. 2. ford. 09. 25.

Astra-Kiskunfélegyházi Bulls – Szekszárdi Football Club (1-2) 2-3

Gólszerzők: 17. p. Megyes Ágnes (öngól), 40. p. Andriska Renáta, ill. 20. p. Fábián Rebeka, 20. p. Horváth Katalin, 31. p. Görög Zsófia (öngól)