Kultúra 2016. szeptember 26. 10:00

Az ősz hangulatát idézte a Zenebarátok Kórusa

Képgaléria
Az ősz hangulatát idézte a Zenebarátok Kórusa
Sokak számára kedvelt évszak az ősz. Nem véletlenül, a hervadt lombkoronák pompázó színvilága, az egyre alacsonyabban járó nap fényében sokakat ámulatba ejt. Ezt a hangulatos varázst idézi minden évben a Kiskunfélegyházi Zenebarátok Egyesületének őszi hangversenye. A dalosok koncertje teltházat vonzott szeptember 24-én, szombaton a Móra Ferenc Művelődési Központba.

A házigazdák vendégeiként a koncerten felléptek a Bajai Liszt Ferenc Énekkar, a Szentendrei Musica Beata Kórus és a nemrégiben Félegyházán megalakult Corvo Bianco Reneszánsz Együttes.

A Zenebarátok Kórusa július elején az észak-olaszországi Feltrében vendégszerepelt. A testvérvárosi kórus vendégszeretetét egy ottani kortárs zeneszerző olasz népdalfeldolgozásával köszönték meg. Az őszi hangversenyen ezt a művet először hallhatta a félegyházi közönség.

s. r.
 

Kövessen minket a Facebookon is!