Kultúra 2016. október 7. 09:30

Betekintés a mesés rajzok világába

Képgaléria
Betekintés a mesés rajzok világába
Egy meséskönyv sokszor a rajzaival nyűgözi le a még olvasni nem tudó, ám a meséket szerető gyermekeket. Ezért nagyon fontos, hogy milyen mesefigurák és milyen illusztrációk jelennek meg egy-egy könyv lapjain. Egy ilyen kötet elkészítése nem kis feladat, de egy művész azt saját képi világával, ötleteivel és új mesefiguráival igazán érdekes olvasmánnyá varázsolhatja. Október 3-án a Kiskun Múzeumban egy ilyen művész, Rofusz Kinga illusztrátor kiállításának megnyitójára került sor.

A Móra mesefesztivál nyitórendezvényén Balla László, Kiskunfélegyháza város alpolgármestere mondott köszöntőt.

A Constantinum Nevelési – Oktatási Intézmény Általános Iskola tanulói Kátai Tibor vezetésével egy Mátyás királyról szóló mesét mutattak be, néptánccal színesítve a tárlatmegnyitót.

A kiállítást Kiszely Ágnes, a Ciróka Bábszínház igazgatója ajánlotta a közönség figyelmébe. A különleges megnyitón egy „báb” is közreműködött, megalapozva a kiállítás hangulatát. A művész rajzait mindenki megnézte, miközben lágy zeneszó segítette a műkedvelőket az elmélkedésben.

A kiállítás november 3-áig látogatható a Kiskun Múzeumban.

V. K.  

Kövessen minket a Facebookon is!