Körkérdés: Ön hogyan nyitott?

2021. május 7. 08:00

Április 24-én a vendéglátóipari egységek teraszaival kezdetét vette a nyitás, azaz a koronavírus-járvány miatt bevezetett korlátozó intézkedések fokozatos feloldása. Mostani körkérdésünkben arról kérdeztük a félegyháziakat, hogy miként élnek a lehetőséggel.

Nyílt levél a Kormányhivatalhoz és Kiskunfélegyháza város Polgármesteréhez, Jegyzőjéhez

2021. május 6. 19:30

Tisztelt Kormánymegbízott Úr, Polgármester Úr, Jegyző Úr! A Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal a kiskunfélegyházi székhelyű Hungary-Meat Kft. képviseletében eljáró AKUSZTIKA MÉRNÖKI IRODA Kft. kérelmére közigazgatási hatósági eljárást indított a vágóhíd ötéves felülvizsgálati dokumentációjának elfogadására, valamint környezethasználati engedély kiadására vonatkozóan, amelynek keretében a teljes eljárás szabályai szerint jár el.

Kocsányostölgyek árnyékolják majd a Göllesz iskola udvarát

2021. május 6. 11:00

Öt darab kocsányostölgy került május 6-án, csütörtökön a Kiskunfélegyházi Göllesz Viktor Általános Iskola, Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény udvarára. A Lakitelek Népfőiskola által adományozott facsemetéket Balla László alpolgármester és Keresztesné Csikós Gabriella igazgató az itt tanuló gyerekek egy csoportjának segítségével ültette el. A jövőben is a diákok gondoskodnak majd arról, hogy a csemeték a fajtajegyeknek megfelelően nagyméretű és igen hosszú életű egyedekké cseperedjenek.

Megújul Fülöpjakabon a temető

2021. május 6. 12:00

Megkezdődtek a munkák Fülöpjakabon, a temetőben. Az önkormányzat a Magyar Falu Program keretében 3 millió 400 ezer forintot nyert, hogy térköves járdát építsenek, amely segíti a közlekedést a temetőbe látogatóknak, temetésre érkezőknek, főként a mozgásukban korlátozottaknak a parkoló és a ravatalozó között.

Anyakönyvi hírek

2021. május 6. 10:00

A Kiskunfélegyházán és környékén 2021. 17. hetében újszülöttek és elhunytak névsora a Félegyházi Közlöny hírportálon.

Labdarúgás: az FTSI minden korosztályos csapata lejátszotta aktuális mérkőzését

2021. május 4. 18:00

Izgalmas mérkőzéseket játszottak az FTSI utánpótláscsapatai, múlt szombaton az U-16-os együttes magabiztosan nyert a Tiszaalpár ellen. Vasárnap az U-19-es korosztály rangadóján döntetlen született a Lakiteleki TE otthonában. Május 3-án, hétfőn házi rangadó keretében az U-14-es csapatok küzdelmes mérkőzést játszottak a Honvéd Sporttelep centerpályáján.

Játsszunk fizikát!

2021. május 4. 16:00

Idén 22. alkalommal hirdetett fizikai kísérletekből versenyt általános és középiskolás diákok számára az Eötvös Loránd Fizikai Társulat Csongrád-Csanád megyei Csoportja és a Szegedi Tudományegyetem Fizikai Intézete. A megmérettetés arra igyekszik ösztönözni az általános és a középiskolás diákokat, hogy fedezzenek fel érdekességeket a körülöttük lévő világban. Hat héten keresztül, kéthetenként egy tudománytörténeti kérdést és három megoldandó kísérleti feladatot kellett megoldani.

Állásajánlatok

2021. május 5. 12:00

A Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal Kiskunfélegyházi Járási Hivatal Járási Munkaügyi Kirendeltségének legfrissebb állásajánlatai az alábbiakban olvashatók. A fenti ajánlatokról további információ a következő címen kérhető: 6100 Kiskunfélegyháza, Petőfi-tér 4-5., Tel.: 76/795-065.