Gólzáporos győzelem Pálmonostorán

2022. szeptember 29. 18:25

Szerdán rendezték meg a Bács-Kiskun megyei Kupa második fordulóját. Ebbe a körbe már a megyei első osztályú csapatok is beszálltak, egy kivételével tovább is jutottak. A Kiskunfélegyháza gólzáporos győzelmet aratott a Pálmonostora vendégeként.

Dokumentumfilm-premier és fotókiállítás Fülöpjakabon

2022. szeptember 29. 17:30

A Falvak Éjszakája programsorozat keretében ünnepel a hétvégén Fülöpjakab. Kunszállás, Jakabszállás és Fülöpjakab évek óta szervezi meg ezeket a jeles napokat, amelynek célja, hogy a szomszédos települések egymás hagyományait megismerjék, abban részt vegyenek és ezáltal is jó kapcsolatok alakuljanak ki.

Újra megemlékeztek a szervdonorokról

2022. szeptember 29. 16:00

Negyedik alkalommal emlékeztek meg az Alsótemetőben a szervdonorokról. A szeptember 28-i eseményen Csányi József polgármester, dr. Mihály Sándor, az Országos Vérellátó Szolgálat transzplantációs igazgatója, Berente Judit veseátültetett, a Magyar Szervátültetettek Szövetségének elnöke, valamint Csikós Józsefné Kis Irma donorhozzátartozó köszöntötte a megjelenteket.

Mazsorett-történeti kiállítás nyílt a művelődési központban

2022. szeptember 29. 12:00

A Kiskunfélegyházi Mazsorett Együttes elmúlt 30 évének relikviáit, kitüntetéseit, okleveleit, fényképeit mutatja be az a tárlat, amelyet szeptember 28-án nyitottak meg a Móra Ferenc Művelődési Központban. A kiállítás a hazai fesztiválfellépések és versenyeredmények mellett a nemzetközi szerepléseket is feleleveníti.

Ingyenes iskolabuszjárat közlekedik a zeneiskolába

2022. szeptember 29. 08:00

Ingyenes buszjárattal, biztonságosan juthatnak el az általános iskolás gyerekek a hétköznap zajló zeneiskolai foglalkozásokra. A tavalyi évben indult el a menetrendszerinti járat, amit nagyon sokan igénybe vettek eddig is. Szerda kivételével minden hétköznap két időpontban lehet felszállni a járatokra az iskolák bejáratánál.

Árverési hirdetmény

2022. szeptember 28. 17:30

Tájékoztató a Kiskunfélegyháza, Asztalos János utca 22/6. szám alatti 13 m2 alapterületű nem lakás célú helyiség (garázs) bérleti jogának elnyerésére meghirdetett nyilvános árveréshez.

Árverési hirdetmény

2022. szeptember 28. 16:40

Tájékoztató a Kiskunfélegyháza, Asztalos János utca 28/4. szám alatti 26 m2 alapterületű nem lakás célú helyiség (garázs) bérleti jogának elnyerésére meghirdetett nyilvános árveréshez.

Bravúros küzdelem az országos főtáblára jutásért

2022. szeptember 28. 14:00

Hatalmas bravúrt elérve, újra a kiemelt bajnokságba jutott az FTSI U16-os fiú kosárlabdacsapata. Az elmúlt hétvégén Baján rendezték meg a kadet fiú korosztály selejtező II. tornáját, amelynek tétje az országos főtáblára, azaz a kiemelt bajnokságba való jutás volt. A félegyházi fiúk mellett a házigazda BasketBaja, a Dombóvári Kosársuli és a Soproni Akadémia csapatai vettek részt a tornán.

Idén is lesz Kutatók Éjszakája a Móra Gimnáziumban

2022. szeptember 28. 08:00

A Kutatók Éjszakája egy Európa-szerte megrendezett ingyenes eseménysorozat a tudomány és a kutatói életpálya népszerűsítésére. A Móra Ferenc Gimnázium idén is megszervezi a közkedvelt programot, ami szeptember 30-án, pénteken 16 és 21 óra között látogatható – tudtuk meg dr. Kása Zsuzsannától, az intézmény igazgatójától, aki hozzátette: az egészen kicsi gyermektől a nagymamákig mindenki nagyon szereti a Kutatók Éjszakáját, kiváló családi program évről-évre.