Egy elragadó illusztrátor a Platán iskolában

2019. október 15. 10:00

A Platán iskola elkötelezett a művészeti oktatás iránt. Az iskola rajzszakos művésztanárának, Tarjányi Xéniának a meghívására érkezett a Platán iskolába Simonyi Cecília, aki többek között a Maléna kertje, A víz ösvénye és a Pán Péter könyvek illusztrátora. A művész munkásságát az iskola tagintézmény-vezetője, Takácsné Medveczki Zsuzsanna méltatta köszöntőjében.

Mezgés sikerek a Pék Hagyományőrző Versenyen

2019. október 15. 13:00

Első helyezést ért el, és ezzel az eredménnyel a legjobbnak bizonyult a a Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium csapata az október 12-én, Budapesten 18. alkalommal megrendezett Pék Hagyományőrző Országos Versenyen.

A Veled a Városunkért Egyesület közleménye

2019. október 14. 14:00

Kiskunfélegyházán, a 2019. október 13-i önkormányzati választáson a frissen megalakult Veled a Városunkért Egyesület jelöltjei álltak ki a köztudottan esélyesebb, erőforrásokban összehasonlíthatatlanul gazdagabb kormánypárti jelöltekkel szemben. Eleve tudtuk, hogy szeretett városunk most nem az ellenzék fellegvára.

Kolossai János közleménye

2019. október 14. 08:30

Közösségi oldalán foglalta össze a választás eredményével kapcsolatos gondolatait Kolossai János, a Veled a Városunkért Egyesület polgármesterjelöltje. Közleményét változtatás nélkül tesszük közzé.

Karácsonyi adománygyűjtés

2019. október 14. 13:00

A városi könyvtár, a Gyermek és Ifjúsági Önkormányzat és a Waldorf Iskola kéri mindazok segítségét, akik megunt, feleslegessé vált gyermekkönyveket, ajándékokat tudnak felajánlani.

A Bugaci Erdészetben jártak a platános diákok

2019. október 14. 07:30

A Platán iskola életében a megalakulás pillanatától hangsúlyosan jelen van a természet szeretete. Az intézmény tantestülete elkötelezett az iránt, hogy diákjai környezettudatosan éljenek, ismerjék a fenntartható fejlődés fontosságát, ezért külön öröm számukra, hogy az ÖKO- és Madárbarát iskola címmel büszkélkedő Platán iskola 5.a osztályos tanulói felejthetetlen kétnapos őszi táborban vettek részt. A program a Kiskunsági Erdészeti és Faipari Zrt. (KEFAG) felajánlásából valósult meg a Bugaci Erdészet területén.