Kultúra 2013. december 17. 15:57

Jövőre újra táncház

– Rocktár csapatunk mindig szívén viselte a nemzeti és népi hagyományok ápolását. Így került sor a népzenei elemeket is felvonultató koncertprodukciók kísérő táncházaira. A műfaj annyira népszerű lett rövid idő alatt a helyi közönség köreiben, hogy mostanra havi rendszerességgel tartunk élőzenés táncházakat – mondja Ónodi Árpád, a Plain-Rock Egyesület és a Rocktár Élőzenei Bázis vezetője.

– A gyakran száz fős táncházak látogatói örömteli módon bővültek a környező települések táncosaival és oktatóival, de érdeklődők is megjelennek szép számmal kortól, nemtől és zenei érdeklődéstől függetlenül, akik az este előrehaladtával és bátorságuk növekedésével be-be állnak a profi táncosok közé tanulni. Ősztől bevezettük újra az aprók táncát gyermekek és családok részére, valamint minden egyes táncházban állandó kísérő együttesünk, a Tenkes zenekar mellet helyi népzenészeket és különleges népi hangszereket mutatunk be, mint a kecskeduda, az ütőgardon, vagy a nyenyere. Táncházainkban az ősz folyamán bemutatkozott Gárgyán Ildikó rendhagyó, könnyűzenei elemeket felvonultató nép- és műdal feldolgozásaival, Csányi Józsi bácsi 91 éves népdalénekes, aki nem mellesleg a Rocktár épületéből indult katonáskodni a második világháborúban, Gulyás László langaléta garabonciás, népzenész és mesemondó, valamint Cseke Attila dudás és népzenész. Táncház-sorozatunk folytatódik az új évben is, mindenkit várunk sok szeretettel.

 

 

Kövessen minket a Facebookon is!