Megnyílt az új kormányablak Kecskeméten
Az államtitkár hozzátette, ez biztosítja majd az állampolgárok számára azt, hogy ne kelljen a különböző szakigazgatási szervek ügyfélszolgálataira menni egy-egy ügy elintézésekor.
Az állam és az állampolgárok viszonyát új bizalmi alapra kell építeni - fogalmazott, hozzátéve, ahhoz, hogy ez a bizalmi alap újra épülhessen, az állam arcainak, a kormányablak ügyintézőinek a felkészültsége, a türelme, az emberszeretete szükséges.
Az államtitkár szerint, "történelmi léptékű területi államigazgatási szervezetrendszer-átalakítás" történt az elmúlt négy évben.
Emlékeztetett arra, hogy a magyarországihoz hasonló, szervezeti integrációt is magába foglaló kormányhivatali rendszer nem működik az Európai Unió más államaiban.
Az integrációra azért volt szükség, mert szavai szerint 2010-ben a "kormányváltás után hatalmas káoszt" találtak, túlbürokratizált, kontroll nélkül működő közigazgatási rendszert.
Szabó Erika hangsúlyozta: a cél egyrészt az volt, hogy az állam jobban, hatékonyabban működjön, de a legfőbb cél az volt, hogy az ügyfeleket az állam a lehető legmagasabb színvonalon tudja kiszolgálni.
Zombor Attila, a Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal főigazgatója elmondta: a Deák Ferenc tér 5-ban lévő irodaház földszintjén (Kecskemét, Deák Ferenc tér 5., bejárat a Szilády Károly utca, azaz a kiskörút felőli sarkon, a volt Lucullus hidegkonyha) kialakított kormányablak 19 munkaállomásán 24-en dolgoznak. Az új helyen 243 ügykört lehet intézni, az okmányirodai ügyek mellett szociális és ingatlanügyeket is.
A kecskeméti az országban a 46-dik új típusú kormányablak, amelyet 49 millió forint uniós támogatással, 121 millió forintból alakítottak ki a város központjában.