Kultúra 2014. január 7. 12:03

Vízkereszti kórusfesztivál a Szent István templomban

Képgaléria
Vízkereszti kórusfesztivál a Szent István templomban
Zsúfolásig megtelt január 6-án, hétfőn este a félegyházi Szent István templom, ahol a Kiskunfélegyházi Zenebarátok Egyesülete jóvoltából kórusfesztivállal emlékeztek vízkereszt napján.

Vízkereszt a karácsonyi ünnepkör zárónapja. A Szent István templom pompás karácsonyi díszletei között a nagy számú közönség áhítattal hallgatta az igényesen összeállított zenei programot.

Az Éneklő Félegyháza címmel megrendezett vízkereszti városi kórusfesztiválon a Batthyány Iskola Kicsinyek Kórusa gregoriánnal és karácsonyi énekekkel kezdte a műsort. Ezt követte a Batthyány Iskola Nagykórusa O. Fischer: Harangszó és J. Rutter: Angels’ Carol című művével. Zongorán kísért Szatmári Imre, vezényelt Nagyné Mészáros Erika.

A Cantati Giovani Kamarakórus ismeretlen szerző Angol karácsonyi dalát és Farkas F.: Áldott éj című művét adta elő, Kis-FeketeVilmos vezényletével. A Szent István Kórus tolmácsolásában Beharka: ÉJ csöndjén és Gruber: Csendes éj című dalai csendültek fel.

A Szent István Kórus Beharka: Éj csöndjén, Gruber X.F.: Csendes éj című daokat Szatmári Imre vezényletével adta elő.

A Palestrina Kamarakórus XV. századi ismeretlen szerző Csillagfényes csöndes éjjel, Szatmári : Karácsonynak éccakáján és G. Young Alleluja dallamaival teremtett karácsonyi hangulatot, utolsóként pedig a rendező Kiskunfélegyházi Zenebarátok Kórusát hallgathatta a közönség. Végezetül az összkar Gebhardi: Glória szálljon a mennybe fel, Szendrei: Vízkeresztre és Bárdos: Ó gyönyörű szép című műveivel zárta a vízkereszti hangversenyt. Orgonán kísért Szatmári Imre, vezényelt Nagyné Mészáros Erika.

A rendezvényt a Balassi Intézet támogatta.

Kövessen minket a Facebookon is!