Kitekintő 2014. január 9. 12:19

Már igényelhető a gyed-extra és az idén kibővített családi adókedvezmény

Már igényelhető a gyed-extra és az idén kibővített családi adókedvezmény
Gyakorlati Kisokos a „gyed extrához” címmel tájékoztatót adott ki az Országos Egészségbiztosítási Pénztár a gyed-extra igényléséhez szükséges ügyintézési információkkal. A gyermekes munkavállalók figyelmét felhívják arra is, hogy a családi adókedvezmény érvényesítéséhez szükséges nyilatkozatot érdemes mielőbb megtenni a munkáltatónál.

Különösen fontos ez ahhoz, hogy a kiskeresetű családok adócsökkentése már a januári fizetéskor is érvényesüljön. Ha a szülő a januári bérszámfejtési (nyilatkozat-átadási) határidőt lekési, akkor a munkáltató csak februári fizetésnél tudja majd azt figyelembe venni. Az adóelőleg-nyilatkozatot célszerű az erre szolgáló űrlapon megtenni.

 Lásd: http://www.nav.gov.hu/nav/ado/szja/adoeleoleg_nyilatkozatok.html.

A gyed-extra igényléséhez szükséges kiadvány letölthető:

http://static.fidesz.hu/newsite/documents-file/kos/1389261066-gyedextrakisokos.PDF

 

 

 

Kövessen minket a Facebookon is!