Gazdaság 2017. június 30. 08:15

Akár 100 milliárd forintos kárt is okozhat az aszály

Akár 100 milliárd forintos kárt is okozhat az aszály
Egy-egy aszályos év csak a kukoricatermelést tekintve 100 milliárd forint kárt tud okozni, a helyzet megoldása érdekében a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) június 1-től visszavonásig tartós vízhiányos időszak kihirdetését kérte Pintér Sándor belügyminisztertől – mondta Győrffy Balázs, a NAK elnöke.

Fotó: Shutterstock

Közölte, ha a belügyminiszter kihirdeti a tartós vízhiányos időszakot, akkor a gazdáknak az öntözéshez használt víz után nem kell kifizetniük az úgynevezett vízkészletjárulékot. Az öntözés főként a magas hozzáadott értékkel rendelkező kultúráknál fontos, ilyen például a csemegekukorica, a vetőmagok és a rizstermesztés. Győrffy Balázs elmondta, hogy Magyarországon egy aszályos évben 6–6,5 millió tonna kukorica terem, amikor azonban az időjárás kedvező, akkor 9 millió tonna is teremhet. A vidékfejlesztési programban 50 milliárd forint áll rendelkezésre öntözésre - olvasható a baon.hu tudósításában

Kövessen minket a Facebookon is!