Helyi hírek 2014. június 25. 10:09

Félegyháza egykori és mai közlekedésével ismerkedtek

Képgaléria
Félegyháza egykori és mai közlekedésével ismerkedtek
Jó volt, amikor a múzeumba elmentünk, tetszett a kocsikázás és kedvemre való volt a kézműveskedés is. A legjobb az volt, hogy együtt voltam a barátaimmal és mindennap jól szórakoztunk – összegezte élményeit Csányi Bernadett a könyvtár helyismereti táborának zárásakor. Az egyhetes program idén a „Kiskunfélegyháza közlekedése régen és ma” címet viselte.

Török Brigitta, a tábor vezetője elmondta, hogy a múzeumi látogatás és lovaskocsikázás mellett a gyerekek könyvtárhasználati játékban is részt vettek, melynek során a közlekedéssel kapcsolatos könyvekkel, kiadványokkal ismerkedtek. A táborlakók kirándulást tettek Budapestre, fő programjuk a Közlekedési Múzeum meglátogatása volt. A gyerekek ellátogattak a félegyházi tűzoltóságra is, ahol a lánglovagok régi munkaeszközeire csodálkozhattak rá. A vasútállomáson az irányítóközpontot járhatták végig, és bekukkanthattak minden olyan helyre, ahová az csak ritka pillanatokban juthatunk be.

Kövessen minket a Facebookon is!