Közélet 2014. június 25. 18:31

Befejeződött a volt kommendáns hivatal felújításának második üteme

Képgaléria
Befejeződött a volt kommendáns hivatal felújításának második üteme
Nem kell már félni a Kossuth utca járókelőinek attól, hogy a volt kommendáns hivatal előtt fejükre hullik a vakolat, vagy baleset éri őket. Befejeződött ugyanis az épület főutcára néző homlokzatának felújítása. A 150 millió forint értékű honvédségi ingatlan 2012-ben került a város tulajdonába. Az épület részleges felújítását tavaly októberben kezdték el. A külső rész megújulása mellett a belső tereket is átalakították, ennek köszönhetően már itt működik a felnőtt- és gyermek háziorvosi ügyelet, valamint a védőnői szolgálat.

Kapus Krisztián polgármester, a második ütem munkálatainak befejező rendezvényén elmondta, hogy a volt óvoda helyiségeit és az udvar egy részét augusztustól a mentőszolgálat veszi birtokba, a jelenlegi telephelyük felújításáig. Ezért a mentőszervezet is piaci alapon fizet bérleti díjat. A város beruházási költségei közel két év alatt megtérülnek. Elmondta azt is, hogy a felújítási munkálatok folytatódnak. A Hunyadi utcai homlokzatot szintén rendbe teszik, az udvart ész épület belső homlokzatát, valamint az ereszcsatornákat is megújítják.

H. S.

Kövessen minket a Facebookon is!