Kitekintő 2014. január 15. 08:22

Saját kutyája támadta meg

Saját kutyája támadott meg egy asszonyt, akit a mentők csak a rendőrök segítségével tudtak kimenteni lakásából kedden Csengődön - tájékoztatta a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI-t.

Gál Kristóf közölte: a csengődi tanyához érkező mentők nem tudták a sérültet elvinni. Bejutottak ugyan a házba, ahová az asszony menekült, mert a kutya lánca fennakadt egy farakásban, de időközben a rottweiler kiszabadította magát, ezért kihozni már nem tudták a sérültet. A mentőszolgálat értesítette a rendőrséget, amely odaküldte a körzeti megbízottat. Azért, hogy a súlyosan sérült nő mielőbb megfelelő orvosi ellátásban részesülhessen, a rendőr két célzott lövéssel leterítette a még mindig támadó kutyát.

A gyors rendőri intézkedésnek köszönhetően az 53 éves asszonyt mentőhelikopterrel időben kórházba vitték.

A rendőrség közigazgatási hatósági eljárás keretében vizsgálja az eset körülményeit.

Kövessen minket a Facebookon is!