Lehet, hogy a humorérzék a hosszú élet titka?
A köszöntésen fia és lányai, valamint napi segítője, Szepesi Józsefné Marika házi gondozónő is megfogalmazta, hogy Pali bácsi soha, egyetlen percre sem veszíti el humorérzékét. Jó természetű ember, mindennek a jó oldalát nézi, és soha nem akadékoskodik vagy akaratoskodik.
Faragó Pál 1922. november 29-én, egy nincstelen, szegény családban nyolcadik, egyben legfiatalabb gyermekeként látta meg a napvilágot. Szülei vagyontalanok, főként napszámból, alkalmi munkából és részes földművelésből tartották el a népes családot. Már fiatalon megismerkedett a munka és a nélkülözés nehézségeivel. A pék szakma minden lépcsőfokát (udvaros, kifutó, tanuló, segéd) végigjárva pékmesteri vizsgát tett. Pékként 1943 októberéig dolgozott. Ekkor ugyanis katonai behívót kapott. Elsősorban objektumok őrzését bízták rá. 1944. április 4-én hadifogságba került a volt Szovjetunióban, 28 hónapra. 1948-ban házasságot kötött Etelkával, akivel a 2001-ben bekövetkezett haláláig élt együtt. Házasságukból két gyermek, Katalin és Pál született.
Nyugdíjba vonulásáig kisebb megszakításokkal vezető beosztásban dolgozott. 1951-ben egyik alapítója volt a kiskunfélegyházi sütőipari vállalatnak. Oroszlánrészt vállalt az addig magántulajdonban lévő és elszigetelten működő kisüzemek vállalattá szervezésében. Szerepet vállalt a jelenlegi „Félegyházi Pékség” gyártelepének és termelői tevékenységének megteremtésében is.
1982-ben vonult nyugállományba, azóta egyedül éli a mindennapokat. Kora előrehaladtával egyre nagyobb feladatot jelent számára a mindennapi tevékenység megszervezése. Akaratereje és a családsegítő szolgálat munkatársainak önzetlen segítsége biztosítja számára az önálló, független élet feltételeit.
Családja mellett egészségét dr. Zagyi Károly, a mindennapi élet zökkenőmentességét pedig Szepesi Józsefné Marika segíti. Egyéb feladatok megoldásában a szolgálat más munkatársai segítik. Otthonából figyelemmel kíséri a világban zajló eseményeket is.
s. r.