Sport 2017. december 4. 17:00

Sűrű hétvége az U12-es kosarasoknál

Az első mérkőzésünktől nem nagyon tartottunk. Bíztunk benne, hogy meglepjük ellenfelünket a fegyelmezett játékunkkal. Példaértékű, hogy az egész mérkőzés alatt 11 személyi hibánk volt összesen. A 11 játékosunkból, 9 ponttal járult hozzá a sikerhez, ami szintén dicséretes. Sok olyan figurát kipróbáltunk, amit a későbbiek során szeretnénk majd alkalmazni.

Nemzeti fiú serdülő bajnokság, 4. forduló
„C” CSOPORT
Időpont: 2017. november 26. (vasárnap)
Helyszín: Kiskunfélegyháza, Constantinum Sportcentrum

Félegyházi TSI – Kecskeméti KA „C” 83 : 49  (25-12; 17-13; 20-9; 21-15)

FTSI: Huszka 34, Kovács 18, Szűcs Bence 10, Farkas 9, Kelemen 3, Varga 3, Szűcs Levente 2, Kiss 2, Polgár 2, Biczók -, Elbahnasawy -,

Edző: Rádi Dezső

Félegyházi TSI – Karcagi KE 74 : 70 (13-16; 18-27; 25-6; 18-21)

FTSI: Varga 20, Huszka 19, Kovács 15, Szűcs Levente 9, Szűcs Bence 4, Biczók 2, Polgár 2, Kiss 2, Kelemen 2, Elbahnassawy -,

A második mérkőzésünk könnyűnek ígérkezett, ám ellenfelünk eddig nem látott játékosokat is felvonultatott, teljesen szabályosan. Ezek a játékosok és az egy év korkülönbség nem várt helyzetet teremtett a pályán, amit csak fokozott az, hogy egy meghatározó lepattanó szedő játékosunk nem tudott maradni ezen a mérkőzésen, így a két sorunkba is bele kellett nyúlni. A félidő 12 pontos hátránya után rendeztük sorainkat és megrengető harmadik negyedet produkáltunk, ami összetörte ellenfelünk játékát. A végjátékban ügyelve a személyi hibákra, a 14 pontos előnyünk biztosíték volt arra, hogy behúzzuk a győzelmet! Nagyon szépen teljesítve a fordulók alatt, nyugodtan vághatunk neki a regionális bajnokságnak januárban. Köszönöm minden játékosomnak a fegyelmezett játékot, a szülőknek pedig a biztatást és a bizalmat.

U 12 Bajnokság III. forduló 7. régió F CSOPORT
Időpont: 2017.12.02
Helyszín: Corvina - Mátyás Király Általános Iskola Kecskemét,

Pityke Lány -FTSI Fiúk 2.  60 -26 (19-3, 19-9, 15-4, 7-10)
FTSI Fiúk 2.- Hernád  34 -36  (8-2, 9-9, 10-10, 7-15)

A 3. fordulótól az FTSI Gyermek Fiú 2. csapat is bekapcsolódott a bajnokságba. Az első mérkőzésen egy erősebb ellenféllel találkoztunk, így itt a helyezkedések gyakorlása, az összeszokottság megalapozása volt a cél, hiszen az első közös, éles mérkőzése volt a fiúknak.
A Hernád ellen már igazi szoros csatát vívtunk, és bár hajrában 2 ponttal kikaptunk, a gyermekek ügyesen játszottak, küzdöttek.

Edző: Szabó Csaba

U12 Bajnokság, III. forduló, 2017-2018., 7. régió

"E" csoport - Ideje: 2017. december 3. (vasárnap)
Helye: Kecskemét, Corvina Mátyás kir. krt.-i Ált. Iskola tornaterme

A mai versenynapnak úgy vágtunk neki, hogy esélyünk van arra, hogy mindkét meccsünket megnyerjük. Sajnos az egyik kulcsjátékosunkat betegsége miatt hiányolnunk kellett. Utólag bizony kiderült, hogy ő pontjai nagyon kellettek volna.

FTSI LÁNY- KLIKK ZSIRÁFOK 47- 52
(16- 10, 11- 20, 6- 10, 14- 12)

Az első mérkőzésünket a Klikk Zsiráfok ellen játszottuk, akiket az első fordulóban megvertünk, most is számunkra kedvezően alakult az első negyed, 6 pontos előnnyel zártunk. A második negyedtől kezdve helyzeteink töredékét tudtuk kihasználni. Magunk alatt játszottunk, a második és a harmadik negyedben 17 pontot tudtunk produkálni, a félidei 12 büntetőt is beleértve. Helyzeteinket kidolgoztuk, de a fontos szituációkban fejben nem tudtuk ott lenni. A negyedik negyedet meg tudtuk nyerni, de mégis az az érzésem, hogy magunkat vertük meg.

FTSI: Leiz Luca- 16, Téglás Tamara- 11, Ladányi Dorina-6, Varga Evelin- 4, Hevér Réka- 4, Fehér Fruzsina-2, Gábor Zsanna-1, Szabó Zita- 1, Rádi Boglárka- 1, Kiss- Fekete Lili- 1, Kovács Nikolett-, Retkes Léna-, Kun Margaréta-.

Az is érdekes tény, hogy az eddigi három fordulóból mindig duplázásra kényszerültünk és az első mérkőzésünket mindig elveszítettük, a második meccset mindig megnyertük. Ennek az okát majd próbáljuk megfejteni.

KKA JÉGTÖRŐ MATYI- FTSI LÁNY 50- 55  (9- 12, 11- 18, 14- 16, 16- 9)

A második meccsen a Jégtörő Matyik csapatával mérkőztünk meg. A játék képe sokkal jobban nézett ki, ügyesebben szerveztük a támadásainkat, jobban használtuk ki a helyzeteinket. Tizenhárom játékosunkat rotálva, mindenkinek játék lehetőséget adva győztünk 5 ponttal.
FTSI: Varga Evelin- 20, Téglás Tamara- 14, Fehér Fruzsina- 6, Kiss- Fekete Lili- 6, Hevér Réka- 4, Leiz Luca- 2, Gábor Zsanna-2, Ladányi Dorina- 1, Kovács Nikolett-, Retkes Léna-, Kun Margaréta-, Rádi Boglárka-, Szabó Zita-.

Amit pozitívnak tekintek, hogy egy vesztes meccs után, ahol nagyon rossz formában játszottunk, képesek voltunk felállni a padlóról, a könnyeinket lenyelni és fogat összeszorítva harcolni. Álmunkat, hogy egy csoporttal feljebb jussunk, nem adjuk fel és a következő fordulóig minden edzésen ezen fogunk dolgozni. Maroknyi lelkes szüleinknek köszönjük a szurkolást.

Edző: Fekete- Seres Ildikó

U12: FTSI Fiú 1 csapatunk a "C" csoportban maradt
U12 bajnokság, 3. forduló
Ideje: 2017. december 3. ( vasárnap )
Helye: Kecskemét, Mercedes Akadémia Sportközpontja

FTSI Fiúk 1 - Pityke Fiúk 38 : 86  (6:20, 13:22, 6:23, 13:21)

FTSI: Szemerédi 13, Kószó 9, Farkas 4, Kisjuhász 4, Jánosi 4, Fekete F. 2, Kósa 1, Kis 1, Zámbó -, Kanyó -, Rózsa -.
Edző: Simon Zoltán

"Kőkemény fordulónak vágtunk neki tegnap délután a kecskeméti Akadémiai Sportközpontban. Papíron mindkét ellenfelünk "még" jóval erősebb játékerőt képvisel nálunk.

Első mérkőzésünkön a nagykőrösi Pitykék ellen a bajnokság eddigi legrosszabb produkcióját mutattuk be. Néhány adat: 34 kimaradt ziccer, 26 kimaradt büntető, 12 eladott labda alapvonali vagy oldalvonali bedobásból ... Örömteli, hogy megvoltak a dobóhelyzetek, de ilyen "pontossággal" sajnos nem tudunk ponterősek lenni. A fiúk becsülettel küzdöttek, de ma ennyire futotta... Pedig ez a Pityke meggyőződésem szerint 10 ponton belül tartható.

FISI Fiúk 1 - Lehel Kosársuli 2 : 0

Második meccsünk ellenfele, a jászberényi fiú csapat csak 9 játékossal érkezett meg a fordulóra, így ellenük 2:0 arányban nyertünk. Maradtunk tehát az előkelő "C" csoportban, de ha sikeresebb szereplést remélünk 2018. januárjától, ennél sokkal koncentráltabb játékra lesz szükségünk.