Március 1-jétől pályázható a megyei ösztöndíj
Négy konzorciumban 27 település érintett, akik tanácskoztak a bírálati szempontokról, a pályázat tartalmáról, és a preferált szakmák kiválasztásáról, továbbá a program kapcsán felmerülő lényeges, gyakorlati kérdéseket vitatták meg. A testületek véglegesítették a felhívások tartalmát, amelyek szerint a megye négy területén válik lehetővé az ösztöndíj támogatás igénybevétele pályázati úton.
A felhívások március 1-jétől érhetők el a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat honlapján (www.bacskiskun.hu), és a pályázatok március 30-áig nyújthatók be.
A települések, ahonnan a pályázatok érkezhetnek:
- Tiszakécske, Lakitelek, Szentkirály, Tiszaalpár, Tiszaug.
- Bugac, Bugacpusztaháza, Csólyospálos, Jászszentlászló, Kiskunmajsa, Kömpöc, Móricgát, Szank.
- Apostag, Dunaegyháza, Kunadacs, Kunszentmiklós, Kunpeszér, Szalkszentmárton, Tass.
- Drágszél, Dunapataj, Dunavecse, Harta, Homokmégy, Miske, Solt.
A pályázati feltételeknek az a fiatal felel meg, aki többek között:
- Március 30-áig 13. életévét betöltötte, de a 28. életévét még nem töltötte be,
- magyar állampolgársággal rendelkezik,
- preferált szakma szerinti képzésben részesül
- a fenti települések egyikének közigazgatási területén állandó lakóhellyel rendelkezik,
- nappali tagozaton folytatja tanulmányait.
Azok közé a szakmák közé tartozik többek mellett a népi kézműves, a faipari technikus, az ipari gépész és az óvodapedagógus is, ahová a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat és a programban részt vevő települési önkormányzatok kifejezetten szeretné irányítani a tanulókat, továbbtanulókat. A preferált szakmák teljes listája a felhívásokból ismerhető meg.
Az ösztöndíj összege, melyre a fiatalok pályázhatnak, 5 hónapon keresztül havi minimum 5 ezer forint és maximum 50 ezer forint közötti, amely összeget a megkezdett 2017/2018. tanév II. félév tanulmányának segítésére kínálja az önkormányzat.
Az ösztöndíjprogram célja az esélyteremtés érdekében a fiatalok oktatásához való hozzáférésének biztosítása, tanulmányaik segítése, továbbá Bács-Kiskun megye fejlődéséhez szükséges, megfelelő szakmai felkészültséggel rendelkező humán erőforrás biztosítása. Hosszabb távon a megyei fiatalok identitástudatának kialakítása, Bács-Kiskun megyéhez való kötődésének erősítése is szerepel a célkitűzések között.
További információkért látogassa meg március 1-jétől a www.bacskiskun.hu honlapot!