Sport 2018. április 15. 17:40

Alapos verést kapott az éllovas - videóval

Képgaléria
Magabiztos játékkal kiütötte a bajnoki listavezetőt a P&P Kiskunfélegyházi HTK felnőtt férfi kézilabdacsapata az NB II férfi felnőtt dél-keleti csoportjának szuperrangadóján, április 14-én. A KHTK nem hagyott esélyt a Mezőtúri AFC-nek, végig vezetve 29-19-re nyert, amivel visszavágott az őszi egygólos vereségért. A győzelem a bajnoki hajrát tekintve fokozott jelentőséggel bír, a KHTK megerősítette második pozícióját és három pontra megközelítette a listavezető Mezőtúrt a tabellán.

Mindkét csapat kedvező előjelekkel, jó formában várta a rangadót a Kiskunfélegyházi Városi Sportcsarnokban. A vendég mezőtúriak erejéről mindent elmond, hogy az eddigi szezon során csupán egy alkalommal veszítettek pontot. A KHTK legutóbbi hét találkozóját idegenben játszotta, amelyeken hat győzelem mellett egy döntetlen született. Ősszel Mezőtúron szoros mérkőzésen 23-22-re a hazaiak nyertek. A KHTK játékosait fűthette a visszavágás vágya, valamint a második pozíció megtartására irányuló törekvés.

A tét a KHTK játékosaira hatott pozitívan, az első percekben magukhoz ragadták a kezdeményezést. A jó védekezés hatékony támadójátékkal párosult. A vezetés egy pillanatig sem csúszott ki a félegyháziak kezéből, sőt a különbség folyamatosan nőtt a csapatok között. A szünetig megnyugtató, 14-10-es hazai előny alakult ki. A mezőtúriakon a későbbiek során az sem segített, hogy több alkalommal kettős emberelőnybe kerültek. A harcosan, fegyelmezetten játszó félegyháziak kivédekezték az emberhátrányos szituációkat, emellett a különbséget is tovább növelték.

A változatos és hatékony támadójáték, valamint a szigorú és szoros védekezés a hajrára némileg elkedvetlenítette a listavezetőt. Több alkalommal is tízgólos differencia alakult ki az együttesek között. A látottak alapján teljesen megérdemelten aratott fölényes győzelmet a KHTK, amivel alapos revánsot vett a vendég mezőtúriakon.


Értékelés:

Bélecki Ádám (játékos, P&P Kiskunfélegyházi HTK):

- Éreztük a felkészülés hetében, hogy jó formában vagyunk. Szorosabb mérkőzésre számítottam, nagyon örülök, hogy ilyen eredményt értünk el. Az első másodpercektől kezdve jól védekeztünk, nem sikerült gólt dobniuk, a sikert csapatként értük el, a kettős emberhátrányos szituációkat is megoldottuk.

 

Miksi István (vezetőedző, P&P Kiskunfélegyházi HTK):

- Nehezebb találkozót vártam az éllovas ellen, a felkészülésünk nagyon jól sikerült, mindenki hozzátett a sikerhez, megérdemelten győztünk. Végig fegyelmezetten, koncentráltan játszottunk, stabilan védekeztünk, gyors gólokat szereztünk. Örülök neki, hogy vissza tudtunk vágni az őszi egygólos vereségért, a győzelemmel megerősítettük második helyünket a bajnokságban.

 

NB II férfi felnőtt Dél-kelet 18. ford., 04. 14.
P&P Kiskunfélegyházi HTK – Mezőtúri AFC 29-19 (14-10)

 

TABELLA

hely

 

 

 

csapat

 

M

 

 

GY

 

 

D

 

 

V

 

 

LG

 

 

KG

 

 

GK

 

 

PONT

 

1.

 

 

 

Mezőtúri AFC - SYNGENTA

 

18

 

 

16

 

 

0

 

 

2

 

 

550

 

 

459

 

 

91

 

 

32

 

 

 

                                                           

2.

 

 

 

P P Kiskunfélegyházi HTK

 

18

 

 

14

 

 

1

 

 

3

 

 

491

 

 

407

 

 

84

 

 

29

 

 

 

                                                           

3.

 

 

 

UniTurn Kunszentmárton

 

18

 

 

12

 

 

2

 

 

4

 

 

547

 

 

471

 

 

76

 

 

26

 

 

 

                                                           

4.

 

 

 

Békéscsaba DKSE

 

18

 

 

11

 

 

1

 

 

6

 

 

508

 

 

422

 

 

86

 

 

23

 

 

 

                                                           

5.

 

 

 

Kiskőrösi KS Kft

 

19

 

 

9

 

 

1

 

 

9

 

 

473

 

 

498

 

 

-25

 

 

19

 

 

 

                                                           

6.

 

 

 

Kiskunhalas UKSC

 

18

 

 

7

 

 

3

 

 

8

 

 

461

 

 

471

 

 

-10

 

 

17

 

 

 

                                                           

7.

 

 

 

Békéscsabai BDSK

 

18

 

 

7

 

 

1

 

 

10

 

 

477

 

 

496

 

 

-19

 

 

15

 

 

 

                                                           

8.

 

 

 

Makói KC

 

19

 

 

7

 

 

1

 

 

11

 

 

470

 

 

502

 

 

-32

 

 

15

 

 

 

                                                           

9.

 

 

 

Kondorosi KK

 

18

 

 

7

 

 

0

 

 

11

 

 

530

 

 

549

 

 

-19

 

 

14

 

 

 

                                                           

10.

 

 

 

Túrkevei VSE

 

18

 

 

6

 

 

1

 

 

11

 

 

457

 

 

513

 

 

-56

 

 

13

 

 

 

                                                           

11.

 

 

 

Köröstarcsai KSK

 

17

 

 

5

 

 

1

 

 

11

 

 

417

 

 

427

 

 

-10

 

 

11

 

 

 

                                                           

12.

 

 

 

Karcagi SE

 

17

 

 

1

 

 

0

 

 

16

 

 

487

 

 

653

 

 

-166

 

 

2
 

 

G. Z. 

A mérkőzés teljes felvétele itt látható. 
 

Kövessen minket a Facebookon is!