Kultúra 2018. június 1. 11:30

Reneszánsz est a könyvtárban

Képgaléria
Reneszánsz est a könyvtárban
Május 30-án vette kezdetét a Petőfi Sándor Városi Könyvtár már évek óta népszerű programsorozata, a Hattyúkerti zenés esték. Az első előadáson a közönség a reneszánsz zenei stílus világát ismerhette meg.

Az esten fellépett Jankovszki Ferenc vezetésével a Corvo Bianco Reneszánszegyüttes, akik korhű öltözetben szórakoztatták a közönséget reneszánsz darabjaikkal. Szatmári Imre vezénylésével a Palestrina Kamarakórus vallási dallamokat adott elő, illetve bővebb információkat tudhattunk meg a korszak kórusművészetéről. Szintén fellépett a Batthyányi Lajos Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola drámacsoportja is, akik Répa Mónika drámapedagógus közreműködésével reneszánsz művek részleteit mutatták be. Az est zárásaként Fantolyné Makány Ildikó táncpedagógus mutatta meg a korabeli táncművészet lépéseit és a közönség bevonásával egy rövid táncot jártak. A következő Hattyúkerti zenés est június 7-én, csütörtökön 18 órakor lesz, ahol Fekete Zoltán és barátai Kész a leltár címmel zenés verseket, dalokat adnak elő. Minden érdeklődőt szeretettel vár a városi könyvtár.

 

Kövessen minket a Facebookon is!