Sport 2018. október 7. 13:30

Magabiztos siker - videóval

Megőrizte százszázalékos mérlegét és 29-22-re legyőzte a Tempo KSE-t a P&P Kiskunfélegyházi HTK felnőtt férfi kézilabda csapata az NB II déli csoportjának 4. fordulójában. A mérkőzés nagy részében fölényben játszott a KHTK, a kisebb hullámvölgyektől eltekintve uralta a játékot. Zsinórbeli negyedik sikerével a félegyházi gárda továbbra is első.

A KIKI SKFT legyőzését követően ismét hazai pályán játszott a P&P Kiskunfélegyházi HTK október 6-án, a férfi NB II déli csoportjának 4. körében. A jól szereplő félegyházi csapat ellenfele az alsóházban tanyázó Tempo SE volt.

Az erőviszonyok ellenére a vendég gárda kezdett jobban, de a KHTK gyorsan átvette az irányítást és magabiztos előnyt épített ki a szünetig. (12-8)

A fordulás után még tovább nőtt a különbség, 17-11-nél úgy tűnt eldőlt a mérkőzés, de a Tempo SE nem adta fel, kihasználta a félegyházi együttes átmeneti rövidzárlatát és felzárkózott két gólra. (20-18)

Az utolsó tíz perc sok izgalmat ígért, de a KHTK idejében meg tudta fogni a mérkőzést. Miksi István vezetőedző egy gyors időkéréssel rendezte sorait, ami az eredményességben is megmutatkozott. Öt hazai találatra csupán egy vendég válasz érkezett, az utolsó négy percet 25-19-es előnyről várhatta a félegyházi együttes. A vendégek küzdeni akarásból jelesre vizsgáztak, de a KHTK nem engedte ki a kezéből a győzelmet és végül biztosan, 29-22-re nyert.

Selmeczi Roland (játékos, KHTK):

- Jó közösségbe kerültem, gyorsan be tudtam illeszkedni a csapatba, úgy érzem erősek leszünk a szezon során. Kicsit magunknak tettük nehézzé a mérkőzést, sok ziccert elpuskáztunk, de végig vezettünk.

Miksi István (vezetőedző, KHTK):

- Kisebb hullámvölgyek adódtak, de kézben tartottuk a mérkőzést. A gyors játék mellé jó kapusteljesítmény párosult. A találkozó végére felőröltük ellenfelünket, biztosan nyertünk. Minden játékos lehetőséget kapott, a cseresorunk is eléggé erős, jól tudom forgatni a csapatot. A neheze még csak most jön, nehéz feltérképezni az ellenfeleket, de minden mérkőzésen nyerni szeretnénk.

NB II férfi felnőtt déli csoport 4. ford., 10. 06.
P&P Kiskunfélegyházi HTK – Tempo KSE 29-22 (12-8)

A mérkőzés teljes felvétele itt látható.