Sport 2018. október 21. 14:00

Nem várt izgalmak a hajrában

Kötelező győzelemre készült hazai környezetben az NB II férfi felnőtt déli csoportjának harmadik helyén álló Kiskunfélegyházi HTK kézilabdacsapata, amely a 6. fordulóban az alsóházi Abonyi KC-t fogadta október 20-án a Kiskunfélegyházi Városi Sportcsarnokban. A félegyházi együttes fölényével kezdődött a mérkőzés, azonban a vendégcsapat nem adta fel és a második félidő utolsó perceiben ledolgozta tetemes hátrányát. Az előny végül a KHTK-nál maradt; minimális különbségű, 30-29-es győzelem született.

Zsinórban négy sikert követően a Dunaharaszti MTK otthonában szenvedett 21-31-es vereséget legutóbb a Kiskunfélegyházi HTK, amely hazai pályán javításra készült a 9. pozícióban lévő Abonyi KC ellen.

A várakozásokat igazolva magához ragadta a kezdeményezést a KHTK, már az első percekben meglépett ellenfelétől. Támadásban jól muzsikált, húsz perc játékot követően 15-8-ra vezetett.

Az Abonyi KC az első félidőben kevésbé tudta tartani a lépést a helyenként jól játszó félegyházi csapattal, a szünetig megmaradt a hétgólos különbség. (21-14)

A fordulás után csökkent a KHTK előnye, a játékba több pontatlanság, hiba csúszott és a támadások befejezése is akadozott. A vendég együttes fokozatosan dolgozta le hátrányát, 26-23 után az utolsó tíz percet 29-23-as állásról várhatták a csapatok.

A hajrá nem a KHTK kedve szerint alakult, nem sikerült kilábalni az átmeneti hullámvölgyből, előbb két gólra, majd pedig egy találatra olvadt a különbség.

A félegyházi csapat az utolsó percekben hétméterest is hibázott, ami után az utolsó pillanatokban az Abonyi KC az egyenlítésért is támadhatott, de a helyzet kimaradt, így Kiskunfélegyházán maradt a két pont.

A KHTK játékosai egy már megnyert mérkőzést tettek maguknak nehézzé.

Petheő Gábor (játékos, KHTK):

- Nagyon jól kezdtünk, de a mérkőzés végére támadásban és védekezésben szétestünk. Ha egy góllal is, de nyertünk. A győzelem remélhetőleg új lendületet ad a továbbiakban.

Miksi István (vezetőedző, KHTK):

- Irányítottuk a játékot, 6-7 gólos előnyre is szert tettünk. Ezt követően a játékosok elhitték, hogy megnyerték a mérkőzést. Könnyelművé, pontatlanná váltak, a rutinos ellenfél kihasználva hibáinkat visszakapaszkodott, a vége nagyon szorosan alakult.

NB II férfi felnőtt déli csoport 6. ford. 10. 20.

Kiskunfélegyházi HTK – Abonyi KC 30-29 (21-14)