A 100 éves Ilonka néni használja ugyan a botot, de leginkább csak sétapálcának
Irénke néni élettörténetéről így mesélt: –1918. december 14-én születtem a bácskai Mélykúton. Szüleimnek a vendéglőn kívül egyéb vállalkozásai is voltak. Gondtalan gyermekkorom és fiatalságom volt. A polgári iskola elvégzése után a háztartásban vettem részt, majd 1938-ban férjhez mentem Nagy Istvánhoz, a mélykúti öregmajori tanítóhoz. 1944-ig két gyermekkel családban étünk, amíg augusztusban férjemet behívták katonának. Október elején a tiszántúli harcokban életét vesztette. 1945-ben a szolgálati lakást leadtam, gyermekeimmel szüleimhez költöztünk és a vendéglőben dolgoztam.
Mélykút község a déli határsávba esett. A politika diktálta, hogy Tito-szimpatizánsok címen módos családokat kell kitelepíteni. Szüleimet is elhurcolták a Hortobágyra, embertelen körülmények között laktak és dolgoztak. Három és fél év után szabadultak. A házat, földet, minden ingóságot államosítottak. A lakásunkat lepecsételték, a 10 éves lányommal és 8 éves fiammal utcára kerültünk. Anyai nagynéném befogadott minket. Vidékre jártam dolgozni, a szakmári gazdaságba, majd a Kalocsai Tangazdaságba anyagkönyvelő, statisztikus munkakörbe. Hétvégeken jártam Jánoshalmára gyerekeimhez. Akkor már szüleim gondoskodtak róluk.
1956 májusában kerültem Kiskunfélegyházára, a Szíjártó-féle gépgyárba anyagkönyvelőnek, majd a könyvelés utókalkulációs osztályán dolgoztam 1980-ig az átnevezett Április 4. Vegyipari Műveknél. Innen mentem nyugdíjba. Ez után 18 évig közös képviselője voltam annak a társasháznak, ahol laktam. 2017-től lányomnál élek, mert már idős koromban nehéz a háztartást vezetni. Boldog vagyok kis családommal.