Kecskeméten 13 milliárd forint juthat fejlesztésekre
A fideszes politikus elmondta, eredményes uniós pályázat tette lehetővé a helyi tömegközlekedés fejlesztését: 2014 tavaszától hibridhajtású autóbuszok szállítják az utasokat, illetve elkezdődik az új autóbusztelephely építése.
A régió jövője szempontjából is kiemelt jelentőségűnek nevezte a polgármester azt a kormánydöntést, amely Kecskemét térségét kiemelt járműipari központtá, egyes közlekedésfejlesztési projekteket pedig nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű beruházássá nyilvánította.
Kiemelte továbbá Zombor Gábor azt a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium által is támogatott programot, amely a kecskeméti kiemelt járműipari központ kiterjesztését jelenti Szolnok irányába. Egy új gazdasági, ipari centrum jöhet létre a két térség együttműködésével - tette hozzá, megjegyezve, hogy Kecskemét az elmúlt években történt beruházások révén a dél-alföldi régió ipari központja lett.
A polgármester emlékeztetett négy évvel korábbi vállalására, az északi elkerülő út építésére, amelynek a kivitelezése megkezdődött. Kitért arra is, hogy az idegenforgalom fellendítését jelentheti a Kecskemét határába tervezett Történelmi Témapark építése, amely megkapta a kormány támogatását, és elindulhat a pályázati eljárás.
Zombor Gábor jelezte, hogy a gazdasági válság ellenére az elmúlt öt évben 20 százalékkal nőtt a társas vállalkozások száma Kecskeméten; a meghatározó gazdasági szereplők két év alatt 6 ezer új munkahelyet hoztak létre, amelyből 5 ezer a Mercedes-Benz gyárában és a beszállítói körében, ezer pedig a többi gazdasági szereplőnél jött létre.
Örvendetesnek nevezte a kecskeméti fejlesztések szempontjából, hogy a helyi adóbevételek 2013-ban átlagosan 12 százalékkal nőttek, ezen belül a helyi iparűzési adóból származó bevételek 14 százalékkal emelkedtek.