Sport 2019. február 3. 11:00

Menetel az Astra

Zsinórban az ötödik mérkőzését is megnyerte a felnőtt női futsal NB I-ben az Astra-Herbária Kiskunfélegyháza FC. A jó formának örvendő és listavezető Astra ellenfele február 2-án a tabella utolsó helyén álló TFSE volt. A várakozásnak megfelelően az Astra fölényével telt a mérkőzés, 3-0-át követően a vendég együttes az utolsó percekben még felzárkózott, de egyenlítenie már nem sikerült. Az Astra félgőzzel játszva is itthon tartotta a három pontot.

Papíron a legkönnyebb ellenfél várt a bajnokságban az Astra-Herbária Kiskunfélegyháza FC-re, azonban a TFSE játékosai nem feltett kézzel jöttek ki a pályára. Védekezésüket megszervezve motiváltan kezdték a mérkőzést.

A vendég együttesben a félegyházi Bagdi Csilla is pályára lépett, de még az első félidőben sérülés miatt le kellett cserélni.

Az Astra irányította a játékot és Gál Tímea révén az első félidőben a vezetést is megszerezte. A helyzetek megvoltak a további gólok eléréséhez, de a szünetig maradt az 1-0-a.

A fordulás után Gelb Mónika percei következtek, rövid idő alatt kétszer is bevette a TFSE kapuját, amivel úgy tűnt el is dönti a mérkőzést. (3-0)

A magabiztos előny birtokában az Astra játékosai már kevésbé koncentráltak a kapu előtt, a vendégek pedig küzdöttek a becsület gólért. Erőfeszítésüket siker koronázta, a hajrában kétszer is betaláltak, így minimális különbséggel, 3-2-re maradtak alul.

A viszonylag szoros végeredmény ellenére az Astra biztosan nyert, a TFSE-t ugyancsak megilleti a dicséret a mutatott játékért, hozzáállásért.

Dombó János (vezetőedző, Astra):

- Sikerült begyűjtenünk a három pontot, még úgy is, hogy nem játszottunk igazán jól. Ellenfelünk megszervezte védekezését, motivált csapatként az utolsó pillanatig küzdött. Sportszerű mérkőzést játszottunk, a szorosabb eredmény ellenére fölényben voltunk. Megerőltető napokon vagyunk túl és bízom benne, hogy egyre jobb formába lendülünk.

Női Futsal NB I. 13. ford. 02. 02.

Astra-Herbária Kiskunfélegyháza FC – TFSE 3-2 (1-0)

Gólszerzők: Gál Tímea 10. p., Gelb Mónika 26. p., 31. p. ill. Juhász Andrea 36. p., Kardosi Blanka 40. p.