Sport 2019. február 24. 13:30

Hatodszor is kupagyőztes az Astra-Herbária Kiskunfélegyháza FC

Képgaléria
Fennállása során hatodik alkalommal nyerte meg a női futsal Magyar Kupát az Astra-Herbária Kiskunfélegyháza FC, amely a február 24-i döntőben a Tolna-Mözs együttesét győzte le 2-1-re. A fináléban Sipos Lilla és Gelb Mónika talált be az Astra csapatából, a Tolna csupán az utolsó percben szépített Wiesner Dalma révén, de egyenlítenie már nem sikerült. Az Astra 2012 óta folyamatos résztvevője a Magyar Kupa döntőjének, 2013 óta a Final Fournak. Dombó János együttese immár hatodszor nyerte meg a sorozatot. A Final Four egyik nyerőembere Gelb Mónika volt, aki az elődöntő és a finálé során összesen három gólt szerzett. Az együttest egy félegyházi szurkoló különítmény is elkísérte, biztatván a szigetszentmiklósi döntőben.

Női Futsal Magyar Kupa Döntő 2019. 02. 24. Szigetszentmiklós

Tolna-Mözs - Astra-Herbária Kiskunfélegyháza FC 1-2 

Gólszerzők: Wiesner Dalma 40. p. ill. Sipos Lilla 30. p., Gelb Mónika 33. p.

 

Final Four elődöntői:

DEAC- Tolna-Mözs 3-4 (2-2)

Hajdúböszörményi TE – Astra-Herbária Kiskunfélegyháza FC 1-4 (1-4)

Gólszerzők: Folk Zsuzsanna 14. p. ill. Szabó Boglárka 7. p., Krascsenics Petra 9. p., Gelb Mónika 18. p., 19. p.

 

 

Kép: MLSZ

G. Z.

 

Kövessen minket a Facebookon is!