Sport 2019. március 16. 14:10

Gálázva nyert az Astra

Könnyed játékkal nagyarányú győzelmet ért el hazai pályán a Kiskunfélegyházi Városi Sportcsarnokban az Astra-Herbária Kiskunfélegyháza FC, amely a női futsal NB I. 17. fordulójában 10-1-re kiütötte a Miskolci Vénuszt. Már az első félidőben eldőlt a mérkőzés, az Astra szebbnél-szebb akciókat vezetve ilyen arányban is megérdemelten nyert, amivel megőrizte vezető helyét a bajnokságban.

A két csapatot mind helyezésben, mind pedig pontszámban nagy különbség választotta el egymástól. Az Astra az alapszakaszbeli első helyének megtartásáért küzdött, míg a Miskolci Vénusz a rájátszásba kerülésért. A két csapat már kétszer találkozott a szezon során, mindegyik alkalommal az Astra nyert.

E találkozó is gyors Astra gólokkal kezdődött, három percet követően már 2-0 volt az állás.

A vendég együttes részéről Tirpák Zsanett még szépíteni tudott, de a jó napot kifogó Astra támadásai továbbra is sok veszélyt jelentettek, ami a gólokban is megmutatkozott. A szünetig 6-1-re alakult az állás és a második félidőben sem csökkent a hazai csapat fölénye.

A Miskolci Vénusz többek között védekezésben jelentősen alulmaradt, az Astra játszi könnyedséggel 10-1-re győzött.

Női Futsal NB I. 17. ford. 03. 16.

Astra-Herbária Kiskunfélegyháza FC – Miskolci Vénusz 10-1 (6-1)

Gólszerzők: Sípos Lilla 2. p., 36. p., Krascsenics Csilla 3. p., 11. p.,. 25. p., Dikanová Dominika 8. p., 30. p., Gál Tímea 10. p., Nagypál Fatima Eszter 28. p., Miliczki Noémi 17. p. (öngól) ill. Tirpák Zsanett 5. p.