Sport 2019. március 17. 11:00

Helycsere a dobogón

Nem sikerült a visszavágás, az őszi 21-31-es vereséget követően ezúttal is alulmaradt a Dunaharaszti MTK ellen a P&P Kiskunfélegyházi HTK a felnőtt férfi kézilabda bajnokság NB II. déli csoportjában. A rangadó tétje a második hely megtartása, illetve megszerzése volt. A vendég Dunaharaszti MTK összeszedett és jó játékot bemutatva végig vezetett, a KHTK az utolsó percekben tette szorossá az állást, de egyenlítenie nem sikerült, így visszacsúszott a harmadik pozícióba. A DMTK átvette a második helyet a tabellán, a bajnokságot továbbra is a Rév TSC vezeti.

A két csapatot előzetesen egy pont választotta el egymástól, így egy esetleges győzelem mindkét gárda számára második helyet ért. A vendég Dunaharaszti MTK ősszel meglepte a P&P Kiskunfélegyházi HTK-t és fölényes, 31-21-es győzelmet aratott, a KHTK-t most fűtötte a visszavágás.

Az elmúlt hetek gyengébb formája e találkozón is kiütközött, a KHTK most sem találta a kellő ritmust védekezésben és támadásban, a vendégek pedig éltek a lehetőséggel és három góllal megléptek a nagyszünetig. (13-16)

A második játékrészben sem változott a játék képe, továbbra is a DMTK irányított, a félegyházi együttes futott az eredmény után.

A hajrára némileg megpezsdült a játék és a felzárkózás is összejött, de két gólnál közelebb nem jutott a sok ziccert elhibázó KHTK. A vendég DMTK biztosan nyert, így a második helyre lépett előre. (28-30)

Fekete Krisztián (játékos, KHTK):

Vártuk a hét a hat elleni játékot, ezzel megleptek minket idegenben és próbáltunk felkészülni rá. Biztosan járatták a labdát, a szünetig előnyt építettek ki. A hajrát szorossá tudtuk tenni, de sok ziccert elhibáztunk és hátul a védekezés, védések is elmaradtak a várttól. Próbálunk kilábalni az átmeneti hullámvölgyből, javítani szeretnénk a játékunkat.

Miksi István (vezetőedző, KHTK):

Az elmúlt hetek folyamán támadásban megtorpant a gárda, próbálunk ezen változtatni az edzéseken. Végig a DMTK-nál volt az előny, nem az utolsó perceken múlott, de kis szerencsével összejöhetett volna a pontszerzés. A tabellán egy helyet hátraestünk, de nincsen lefutva a dobogós harc.

NB II. férfi felnőtt déli csoport 16. ford. 03. 16.

P&P Kiskunfélegyházi HTK – Dunaharaszti MTK 28-30 (13-16)