Helyi hírek 2019. március 23. 10:00

Szakmai tanácskozásra várták a kacsa- és lúdágazat gazdálkodóit

Képgaléria
Szakmai tanácskozásra várták a kacsa- és lúdágazat gazdálkodóit
Kiskunfélegyháza és térsége kacsa és lúdnevelőit hívták szakmai tanácskozásra március 21-én, a Móra Ferenc Művelődési Központba. A Greenman szakmai konferencián dr. Csorbai Attila, a Baromfi Termék Tanács elnök-igazgatója köszöntötte a megjelenteket. Mondandójában kifejtette, hogy az ágazat nincs könnyű helyzetben, de a gazdálkodók szorgalmának, törekvésének köszönhetően, valamint a piaci helyzet remélhető javulása miatt továbbra is érdemes lesz a szárnyasokat nevelni, hizlalni.

A hazai víziszárnyas ágazatot az utóbbi öt évben jelentős negatív hatások érték. A túltermelés, a takarmányok drámai drágulása, valamint az állatvédők támadásai arra kényszerítik, hogy számottevően változtasson jelenlegi szerkezetén és a termelés hatékonyságán. A félegyházi tanácskozás ehhez kívánt segítséget nyújtani azzal, hogy felkészült előadók tartottak előadásokat a járványvédelemről a probiotikumokról, valamint a termékenység, keltethetőség, naposminőség javításának lehetőségeiről.

Fotó: Fantoly Márton
 

Kövessen minket a Facebookon is!