Sport 2019. március 23. 19:10

Emberhátrányban csikarták ki a győzelmet

A vártnál némileg nehezebb mérkőzésen 1-0-ra nyert hazai környezetben a Kiskunfélegyházi HTK II. Az együttes ezúttal a megyei II. osztály északi csoportjának 18. fordulójában a középmezőnyhöz tartozó Kiskunmajsa FC-t győzte le. A KHTK II. az utolsó félórát emberhátrányban töltötte, de egy gyors akciót Tóth Kornél gólra váltott. Az ellenfél csapatából a 93. percben reklamálásért egy játékost ugyancsak kiállítottak, így mindkét együttes 10-10 emberrel fejezte be a találkozót. A KHTK II. továbbra is harcban áll a dobogós pozíciókért.

Ősszel sokgólos mérkőzésen 4-3-ra a KHTK II. nyert és az aktuális forma is félegyházi sikert vetített előre, a majsaiak ugyanis legutóbbi három találkozójukat elveszítették.

Gól nem született az első félidőben, sőt Valkovics Gábor kiállítását követően a Kiskunmajsa FC került nyerő pozícióba. Más kérdés, hogy a helyzeteiből egyet sem váltott gólra. Ellenben a KHTK II. gyors kontrákban bízhatott és egy védelmi megingást kihasználva Tóth Kornél előnyhöz jutatta csapatát. (1-0)

A vezetés után kapuja elé szorult a KHTK II., de a vendégek rendre belehibáztak a támadásba és nem találták az utat a hazai kapuba.

Az utolsó percek hazai részről kedvezően alakultak, először a vendégek egyik játékosát küldte le a bíró reklamálásért, majd pedig összehoztak egy 11-est. Igaz a büntető kimaradt, de a KHTK II. így is nyert.

Értékelés:

Kádár Tamás (edző, KHTK II.):

- Szerencsénk is akadt a jó kapusteljesítmény mellett a mai napon. Sok ziccert engedtünk az ellenfélnek, de nekünk is meg voltak a magunk helyzetei. Nagyon meg kellett küzdenünk a három pontért. Tíz emberrel szereztük meg a győztes gólt, ami lélektanilag is sokat jelent. A végén büntetőt hibáztunk, de ez benne van a játékban.

Bács-Kiskun Megyei II. Észak 18. ford. 03. 23.

Kiskunfélegyházi HTK II. – Kiskunmajsa FC 1-0 (0-0)

Gólszerzők: Tóth Kornél 67. p.

Kiállítás: Valkovics Gábor 60. p. (KHTK II.) ill. Szikora Tamás 93. p. (Majsa)