Sport 2019. március 27. 15:00

Az Astra nyerheti az alapszakaszt

Az NBI-es Astra-Herbária Kiskunfélegyházi Bulls FC csapata szombaton a Jet-Sol Ligában az MTK-nál vendégeskedik Monoron. Az őszi fordulókban egyszer az MTK, egyszer pedig Dombó János csapata örülhetett a három pontnak. A lányok jó periódusban vannak, remélhetőleg, hogy szombaton ismét sikerül győzni.

Vasárnap a Női Futsal NBI-ben a Gyulai Amazonok csapata vár a lányokra Üllőn. A mérkőzés tétje az alapszakasz-elsőség megszerzése, hiszen ha győzni tudnak, akkor matematikailag is megvan az első pozíció az utolsó, TFSE elleni összecsapás eredményétől függetlenül. (Az első szakasz körmérkőzéses rendszere után a bajnokság 1-4. helyén végzett csapatok a következők szerint páros mérkőzésekkel döntik el, hogy melyik kettő kerül a döntőbe. A bajnokság alapszakaszában 1. helyen végzett csapat a 4. helyezettel, a 2. helyen végzett a 3. helyezettel játszik. A páros találkozók az egyik fél kettő nyert mérkőzéséig tartanak. Amennyiben döntetlenül végződik egy mérkőzés úgy 2 x 5 perc hosszabbítás következik, majd, ha még mindig döntetlen az állás a büntetőpontról végzett rúgásokkal (3-3) a futsal játékszabályainak rendelkezései szerint döntik el, hogy ki a mérkőzés győztese.)

Az U19-es bajnokság is folytatódik hétvégén, illetve a dél-keleti csoportban az ifjú astrások már pénteken lejátsszák aktuális bajnoki találkozójukat, Tiszakécskén. A kiemelt csoportban szombaton fogadják a Debreceni Labdarúgó Akadémia együttesét, Csepelen.

Vasárnap elkezdődik az U15-ös Pest megyei bajnokság tavaszi szezonja is, az Astra Csömörön lép majd pályára.