Sport 2019. április 8. 14:00

Szoros mérkőzésen nyert a KKC

Visszavágott a legutóbbi vereségért, legyőzte a Príma SE II. csapatát a Kiskunfélegyházi KC hazai környezetben, a felnőtt férfi kosárlabda bajnokság NB II. keleti csoportjának 22. fordulójában. Jól kezdett a félegyházi együttes, de a vendégek tetemes hátrányukat ledolgozva az utolsó negyedre nyílttá tették a mérkőzést. Egészen az utolsó percig hullámzott a játék, azonban 76-75-öt követően már csak félegyházi pontok születtek, a KKC végül 80-75-nyert.

Jó formában várta a Príma SE II. elleni alsóházi rangadót a KKC, amely legutóbb a Gyulai Colort győzte le hazai pályán, ezt követően pedig közel állt a bravúrhoz Békéscsabán.

A két csapat egymás mögött helyezkedett el a tabellán, a KKC egyúttal vissza akart vágni a legutóbbi 63-88-as vereségért.

Ennek jegyében nagy elánnal kezdett, az első negyedet 22-13-ra, a másodikat 23-20-ra nyerte meg. A 12 pontos különbség a harmadik negyedben minimálisra csökkent, így az utolsó játékrészre semmi sem dőlt el.

A vendég együttes a legutolsó negyedben 64-62-re a vezetést is átvette, de nem tudott meglépni. A KKC 70-69-re visszavette az előnyt, másfél perccel a vége előtt azonban 72-72-re alakult az állás.  Végül a KKC mozdult el pozitív irányba és az utolsó bő 20 másodpercet 76-74-ről várhatta. A vendégek büntetőt hibáztak, így 76-75-nél a félegyházi együttes támadhatott és taktikus végjátékban 80-75-re győzött.

Értékelés:

Laczkó Róbert (vezetőedző, KKC):

Jól kezdtük a találkozót, több mint tíz ponttal vezettünk, de nem tudtuk megőrizni tetemes előnyünket. Hullámzott a játékunk, az ellenfél visszakapaszkodott és az utolsó percig nyitott maradt a mérkőzés. Többször is bebizonyítottuk a szezon során, hogy a kiélezett helyzetekben képesek vagyunk nyerni, ez most is sikerült. Az utolsó három bajnokin kifejezetten jól szerepeltünk. Az előző körben Békéscsabán nagyon közel álltunk a bravúrhoz, hiszen az utolsó negyedet előnyről várhattuk, a hajrában maradtunk alul. A nyerhető mérkőzéseket hoztuk, így az előzetesen kitűzött 8-9. helyre odaérhetünk a szezon végén.

Férfi NB II. keleti csoport 22. ford. 04. 07.

Kiskunfélegyházi KC – Príma SE II. 80-75 (22-13, 23-20, 15-23, 20-19)