Sport 2019. április 14. 09:00

Döntetlen a „pályaavatón”

Megyei rangadóval debütált a Honvéd Sporttelep megújított centerpályája április 13-án. A listavezető Kiskunfélegyházi HTK a második helyezett Kiskőrösi LC-t fogadta a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 19. fordulójában. Kiegyenlített játékot hozott a találkozó, a kiskőrösiek két alkalommal is büntetőhöz jutottak, ebből egyet értékesítettek az utolsó percekben. A győzelmet azonban mégsem tudták megszerezni, a hosszabbításban szögletből egyenlített a KHTK, így megőrizte 4 pontos előnyét a Kiskőrössel szemben.

Hosszú szünetet követően ismét hazai pályán játszhatott a Kiskunfélegyházi HTK a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban. A Honvéd Sporttelep centerpályája új fűréteget kapott, a fűmagokat még 2018 augusztusában vetették el. Emiatt a 2018/19-es szezonban még nem szerepelt hazai pályán a KHTK, amely ennek ellenére négypontos előnnyel várta a Kiskőrösi LC ellen rangadót.

A két csapat legutóbbi találkozója emlékezetes, 6-2-es KHTK sikert hozott és az elmúlt hetek formája ugyancsak a félegyházi együttes mellett szólt. A KHTK legutóbbi hét mérkőzését megnyerte, a téli bajnok kiskőrösiek ellenben tavasszal csak egyszer győztek.

A KHTK szempontjából rosszul kezdődött a találkozó, az első percekben a kiskőrösiek büntetőhöz jutottak, de a jogos tizenegyest Oroszi Tibor kivédte, így maradt a 0-0.

Kevés helyzetet, ellenben nagy küzdés láthatott a publikum. Mindkét csapat megszervezte játékát, leszűkítve a területeket. A legnagyobb lehetőségek ekkor a kiskőrösiek előtt adódtak.

A hajrában felpörögtek az események, a KHTK nagyobb nyomást helyezett ellenfelére, de egy kihagyott ziccert góllal büntetett a vendég együttes, amely egy kontraakció végén újfent büntetőhöz jutott. Az ítéletvégrehajtó Nagy Attila nem hibázott, így a 88. percben előnybe került a Kiskőrös. (0-1)

Ekkor már sokan elkönyvelték a hazai vereséget, ellenben a KHTK játékosai nem, akik a hosszabbítás perceiben szögletet kiharcolva Nagy Viktor góljával egyenlítettek. (1-1)

A vendégjátékosok nehezen viselték a KHTK találatát, reklamálás miatt a kiskőrösi Lesták Márkot kiállította a játékvezető.

Összességében a vendégek két 11-eshez jutottak, amiből egyet értékesítettek. A hazai csapat szöglet utáni akcióból egyenlített a hosszabbításban.

Koncz Zsolt (játékos-edző, KHTK):

- Itthon szerettük volna tartani a három pontot, az én felelősségem, hogy nem nyertük meg a mérkőzést. Minden játékos küzdött, kicsit lassú volt a labda a pályán, hozzá kell még szoknunk. Rendezzük a sorokat és készülünk a következő hazai mérkőzésre. A csapatnak volt tartása, de azt is látnunk kell, hogy minden ellenfelünk kettőzött erővel lép pályára.