Gyenes Attila 2014. augusztus 15. 15:15

Nem fenyeget tovább a belvíz a Halasi út és a Katona József utca kereszteződésében

Képgaléria
Nem fenyeget tovább a belvíz a Halasi út és a Katona József utca kereszteződésében
A nyári esős időszakban különös jelentősége van a csapadékelvezető rendszer karbantartásának, akadálymentes működésének. Gyenes Attila önkormányzati képviselő éppen ezért örömmel adott tájékoztatást arról, hogy a Katona József és a Halasi út kereszteződésében elkészült az a burkolt rendszer, amely teljes mértékben biztosítja a környező utcákban összegyűlő esővíz elvezetését.

A képviselő a beruházás átadásakor elmondta, hogy a vízelvezető rendszer kiépítését a lehető legtakarékosabban oldották meg. Felhasználták a piactér bontásából kikerült betonlapokat, illetve a Majsai úti járdafelújításából megőrzött elemeket. A padka feltöltéséhez a felszámolt szelektív hulladékgyűjtőkből kikerült zúzott követ használták.

A környékbeliek azzal járultak hozzá a rendszer működéséhez, hogy kitisztították a csatornaszemeket és átereszeket. A csatorna megépülésének köszönhetően nem kell félni attól, hogy a kerteket, a környékbeli pincéket, házakat, a sarki bolt parkolóját és épületét elönti a víz. 

H. S.

Kövessen minket a Facebookon is!