Sport 2019. április 15. 17:00

Magyar bajnok szenior félegyházi úszók

Hat versenyzővel képviseltette magát a Kiskun Vízi és Szabadidő Sportegyesület az április 13-14-én, Budapesten a Tüske uszodában megrendezett V. Duna Kupa Nemzetközi Szenior Úszó Egyesületek Kupája és Fedett Pályás Nyílt Országos Bajnokságon. A 64 sportegyesület 379 sportolója mellett nyolc országból érkeztek úszók a kiemelkedő eseményre.

Eredmények:

Sebők János Magyar Bajnok lett a 100 és 800 méteres gyorsúszásban, ezüstérmet nyert 50, 100, és 200 méteres pillangóúszásban, valamint a 400 méteres vegyes úszásban és a 200-400 méteres gyorsúszásban.

Simon Géza Magyar Bajnok lett a 100 méteres pillangóúszásban, ezüstérmet nyert 50 és 200 méteres mellúszásban és 200 méteres hátúszásban.

Ónodi László két bronzérmet nyert a 100 és 200 méteres hátúszásban.

Negyedik lett a 4x50 méteres vegyes váltó: Sebők János, Simon Géza, Ónodi László és Urbán Tamás személyében.

Az egyesület három Magyar Bajnoki címet, valamint kilenc ezüst- és két bronzérmet nyert.