Sport 2019. április 20. 09:00

Nagypénteki gólzuhatag

Két góllal is vezetett, de végül a hosszabbítás legvégén mentett pontot hazai pályán a Kiskunfélegyházi HTK II. a Pálmonostora csapata ellen a megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság északi csoportjának 22. fordulójában. A hektikus és hullámzó mérkőzésen 2-0-ról előbb 2-3-ra, majd 3-3-ra alakult az állás, így megosztoztak a pontokon a felek.

A nagypénteki találkozóra a KHTK II. vereséggel, a Pálmonsotora SE győzelemmel hangolt az előző körben. A tabellán elfoglalt helyezés alapján a félegyházi együttes volt az esélyesebb, hiszen a dobogós helyekért küzdött, míg a vendéggárda a középmezőnyben foglalt helyet. Ősszel Pálmonostorán 6-1-re a KHTK II. nyert.

Ez a találkozó is jól indult a félegyházi csapat számára és a vezetést is sikerült megszerezni a 30. percben Kadosa Zsolt büntetőjével. A lehető legjobbkor, közvetlenül a második félidő elején Valkovics Gábor kettőre növelte az előnyt, ekkor kevesen gondolták, hogy lesz még izgulni való az utolsó bő félórában. (2-0)

A vendégek azonban nem adták fel, sőt a gyors szépítő gólt követően fölénybe is kerültek és a 67. percben kihasználván a hazai együttes védekezési hibáját egyenlítettek. (2-2)

Döntetlen állás után mindkét gárda eljutott helyzetekig és a hosszabbításban a pálmonostoriaknak a fordítás is összejött, de az örömük korainak bizonyult a csereként pályára lépő Kádár Tamás játékos-edző ugyanis pontot mentett csapatának. (3-3)

Kádár Tamás (játékos-edző, KHTK II.):

- Érzelmi hullámvasútba kerültünk a mai mérkőzésen, hiszen két góllal vezettünk, végül az utolsó pillanatban mentettünk pontot. Az elején sokat tettünk a vezetésért, ha a helyzetkihasználásunk jobb, akkor nyerhettünk volna. Minden dicséretet megérdemelnek a vendégek, akik 0-2-nél sem adták fel és végül megérdemelten szereztek pontot.

Bács-Kiskun Megyei II. Észak 22. ford. 04. 19.

Kiskunfélegyházi HTK II. – Pálmonostora SE 3-3 (1-0)

Gólszerzők: Kadosa Zsolt 30. p. (11-esből), Valkovics Gábor 47. p., Kádár Tamás 94. p. ill. Gyenes Zsolt 50. p., Szalai Boldizsár 67. p., Nagy Ádám 91. p.