Sport 2019. április 21. 09:00

Kötelező győzelem

A vártnál némileg talán nehezebben, de itthon tartotta a három pontot a Kiskunfélegyházi HTK labdarúgócsapata a megyei I. osztályú bajnokság 20. fordulójában. A Soltvadkert ellen az első félidő hajrájában szerezte meg a vezetést a KHTK, majd 2-0-át követően a vendég együttes még szépíteni tudott, de a hajrában sikeresen lezárta a találkozót a félegyházi csapat, így megszilárdította első helyét a bajnoki táblázaton.

Éllovasként és egyúttal esélyesként várta a Soltvadkert elleni találkozót a Kiskunfélegyházi HTK a megyei I. osztályú bajnokság húsvét hétvégi fordulójában. A Honvéd Sporttelep megújított centerpályáján még váratott magára az első hazai siker, ehhez a tabella 11. helyén álló Soltvadkerti TE-t kellett megverni.

A vendég együttes nem feltartott kézzel lépett pályára, a lehetőségeihez képest megnehezítette a mezőnyfölényben játszó KHTK dolgát, amely jó ütemben, a szünet előtt nem sokkal szerzett vezetést Marsa Levente révén. (1-0)

A gólt a második játékrész elején újabb követte, egy szélről beívelt labdát Nagy Viktor fejelt a kapuba.

A 2-0-s eredmény ellenére nem volt teljesen lefutott a találkozó. A vendég ellenakciók az egész mérkőzés folyamán veszélyt rejtettek magukban és egy megpattanó lövésből a szépítés is összejött. (2-1)

Az utolsó szűk félórát 2-1-es állásról várhatták a felek. Lehetőségek mindkét együttes előtt adódtak, de egészen az utolsó percekig nem esett újabb gól, ekkor Nagy Dániel vette be a soltvadkerti kaput, eldöntve ezzel a három pont sorsát. (3-1)

A KHTK fontos győzelmet ért el, a bajnokságot ugyancsak hazai környezetben, április 24-én, szerdán 17 órától a Lajosmizse ellen folytatja.

Koncz Zsolt (játékos-edző, KHTK):

Labdabirtoklásban sokkal jobbak voltunk, mint az ellenfél, de nem tudtuk megfelelően kihasználni fölényünket. 2-0-át követően a vendégek megpattanó lövésből szépítettek, de összességében nem forgott veszélyben a győzelmünk. Az ellenfélnek is akadt lehetősége, de az utolsó gólt mi szereztük. Nehéz sorozat vár ránk, egy hét alatt három mérkőzés, a sérült játékosokat igyekszünk pótolni.

Bács-Kiskun Megyei I. 20. ford. 04. 20.

Kiskunfélegyházi HTK – Soltvadkerti TE 3-1 (1-0)

Gólszerzők: Marsa Levente 39. p., Nagy Viktor 52. p., Nagy Dániel 89. p. ill. Radics Zoltán 65. p.