Sport 2019. április 25. 09:00

Elmaradt a fordítás

Kétgólos hátrányból felállva 2-2-es döntetlent játszott hazai pályán a Kiskunfélegyházi HTK a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 16. fordulójából elhalasztott mérkőzésén a Lajosmizsei VLC ellen. A listavezető félegyháziak szinte végig nagy fölényben futballoztak, a vendégek hősiesen védekezve szerezték meg az egyik pontot.

Tovább növelhette pontbeli fölényét a tabella élén a Kiskunfélegyházi HTK, hiszen egy korábbról elhalasztott mérkőzést pótolt az alsóházi csapatok közé tartozó Lajosmizsei VLC ellen. Legutóbb augusztusban találkoztak a felek, akkor 3-2-re a KHTK nyert.

A vendég együttes némi meglepetésre jobban kezdett és már a 4. percben vezetést szerzett, az előnyt Tábi Attila duplázta meg a félidő közepén. (0-2)

A KHTK-nak sikerült rendezni a sorokat és a szünet előtt a szépítés is összejött, az egyre nagyobbá váló hazai nyomás a második félidőben tovább fokozódott. Számtalan helyzetig jutott a KHTK és az 59. percben Koncz Zsolt játékos-edző szabadrúgásgóljával egyenlített (2-2).

Az egyre fáradóbb vendégcsapat a kapuja elé szorult. Szüntelen érkeztek a félegyházi rohamok, de ezúttal a szerencse, a pontosság, vagy éppen az utolsó pillanatbeli koncentráció hiányzott a fordításhoz.

A játék képe alapján többgólos hazai győzelem is igazságos lett volna, de a vendég együttes minden dicséretet megérdemelve, ha egy kis szerencsével is, de kivédekezte az utolsó 30 percet, így pontot szerzett.

A KHTK előnye a tabella élén 5 pontra nőtt a Kiskőrössel szemben.

Koncz Zsolt (játékos-edző, KHTK):

- Nagy fölényben futballoztunk, felborult a pálya. Sajnos nem tudtuk magunk javára fordítani a mérkőzést.

Bács-Kiskun Megyei I. 16. ford. elhalasztott mérkőzés 04. 24.

Kiskunfélegyházi HTK – Lajosmizsei VLC 2-2 (1-2)

Gólszerzők: Tóth István 43. p., Koncz Zsolt 59. p. ill. Sípos Márk 4. p., Tábi Attila 28. p.