Sport 2019. április 28. 14:00

Kiütéses siker

Jól működő hatékony támadójátékot bemutatva 5-0-ra nyert a Duna Aszfalt TVSE ellen a hazai pályán játszó Kiskunfélegyházi HTK a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban. A listavezető félegyházi csapat már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést, a fordulást követően Marsa Levente triplázni tudott. A KHTK mellett a riválisok is győztek, így megmaradt az ötpontos előny a tabella élén.

Egy héten belül immár harmadik mérkőzését játszotta a Kiskunfélegyházi HTK, amely némi meglepetésre legutóbb 2-2-es döntetlent ért el a Lajosmizsei VLC ellen. Ezúttal a nyolcadik pozícióban lévő Duna Aszfalt TVSE volt az ellenfél. Szeptemberben 7-1-re nyert a KHTK Tiszakécskén.

Bő negyed órát követően előnybe került a félegyházi együttes, amit néhány percen belül Huszka Milán megduplázott. (2-0)

A gólok jó ütemben érkeztek, a KHTK uralta a mérkőzést és a későbbiek során is nagy fölényben játszott.

A hazai rohamokat a sokat bizonytalankodó vendég védelem egyre nehezebben állta. Egy hátul eladott labdát előbb Marsa Levente váltott gólra, majd pedig egy jó ütemű kiugratásból és szögletből is betalált (5-0).

A játék képe alapján teljesen megérdemelten, közönségszórakoztató játékkal szerezte meg a győzelmet a KHTK.

Koncz Zsolt (játékos-edző, KHTK):

Sikerült rendezni a sorokat, ezúttal jól mentünk bele a mérkőzésbe, a lehetőségeinket ki tudtuk használni. A játék is jól működött, pótoltuk a hiányzókat, mindenki oda tette magát. A pálya ideális állapotban volt és a közönséget is ki tudtuk szolgálni. Készülünk a következő feladatra.

Bács-Kiskun Megyei I. 21. ford. 04. 27.

Kiskunfélegyházi HTK  - Duna Aszfalt TVSE 5-0 (2-0)

Gólszerzők: Nagy Dániel 18. p., Huszka Milán 22. p., Marsa Levente 54. p., 78. p., 84. p.