Sport 2019. május 5. 11:00

Hét gólt lőtt a KHTK

Kiütéses sikerrel folytatta bajnoki menetelését a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság első helyén álló Kiskunfélegyházi HTK, amely a 22. fordulóban a Kecel FC-nek sem kegyelmezett hazai pályán. A nagy fölényben játszó félegyházi együttes teljesen megérdemelten nyert 7-1-re és közelebb került a bajnoki cím elhódításához. Ehhez a következő körben a Jánoshalmi FC-t kell legyőznie ugyancsak hazai környezetben.

A bajnokságot öt ponttal vezető KHTK ezúttal az ötödik Kecel FC-t fogadta május 4-én. A vendégcsapat nem örvendett túl jó formának, tavasszal mindössze két mérkőzést nyert meg, ősszel a KHTK 5-1-re győzött Kecelen.

Az erőviszonyoknak megfelelően a félegyházi együttes akarata érvényesült és a kiváló formának örvendő Marsa Levente a vezetést is megszerezte szűk negyedórát követően. (1-0)

A vezetést még az első félidőben újabb két találat követte, Marsa Levente duplázni tudott, illetve Nagy Viktor is gólt szerzett, míg vendégoldalon Patai Balázs szépített a 44. percben. (3-1)

Biztos előny tudatában sem állt vissza KHTK, sőt a második félidőt nagy elánnal folytatta, ami újabb gólokat eredményezett. Marsa Levente mesterhármasig jutott, mellette Huszka Milán és a csereként pályára lépő Némedi Norbert, valamint Szabó Tamás is betalált, utóbbi büntetőből a 85. percben. (7-1)

A félegyházi csapat emellett számtalan gólhelyzetig és két kapufáig is eljutott, az erőtlenül és szétesetten játszó Kecel FC nem tudta megszorítani az éllovast.

Koncz Zsolt (játékos-edző, KHTK):

Az első perctől kezdve arra készültünk, hogy nyomást tudjunk gyakorolni az ellenfélre, ezt összességében meg tudtuk valósítani. Kicsit élesebbnek kell lennünk, egy széteső félben lévő Kecelt győztünk le. Örülök neki, hogy gólarányt javítottunk.

Bács-Kiskun Megyei I. 22. ford. 05. 04.

Kiskunfélegyházi HTK – Kecel FC 7-1 (3-1)

Gólszerzők: Marsa Levente 14. p., 34. p., 50. p., Nagy Viktor 42. p., Huszka Milán 48. p., Némedi Norbert 71. p., Szabó Tamás 85. p. (büntetőből), ill. Patai Balázs 44. p.

Piros lap: Urlauber Bence 65. p. (Kecel FC)