Hirdetés
Helyi hírek 2019. május 12. 14:30

A Százszorszép ovi kicsinyei szeretik a madarakat és a szép környezetet

Képgaléria
A Százszorszép ovi kicsinyei szeretik a madarakat és a szép környezetet
A Százszorszép Óvoda gyermekei minden évben hangulatos műsorral, újabb fák, cserjék telepítésével erősítik a Madarak és a Fák Napjának üzenetét. Idén május 10-én, gyönyörű napsütéses délelőttön a gyerekek, szülők és az óvoda dolgozói 35 rózsalonccserjét, 2 boglárkacserjét és 2 nyári orgonát ültettek a kerítés mellé. Ezekkel a virágos növényekkel nemcsak gazdagítani szerették volna a tavaszi virágdíszbe öltözött óvodát, hanem szélvédettebbé is tenni.

A fák mellett a cserjék sűrűjében is jó pihenő és búvóhelyet találnak majd az óvodát kedvelő kismadarak. Igazi madárbarát óvodává szeretnének válni. Az elhelyezett új madárodúkba várják a fészkelő helyet kereső madárkákat. A hársfákon korábban elhelyezett odúkból már lassan kirepülnek az idén kikelt fiókák, népes csapatuk madárfüttyel, madárdallal hálálják meg a gondoskodó szeretetet.

 

Kövessen minket a Facebookon is!