Helyi hírek 2019. május 16. 17:00

Múltat és jövőt idéző Békenap

Képgaléria
Múltat és jövőt idéző Békenap
A Kiskunfélegyházi Béke Klub az önkormányzattal karöltve minden évben megszervezi a Békenapot. Idén május 16-án, a városháza dísztermében a Félegyházi Népdalkör kör énekelte Magyarország és Európa himnuszát. Ezt követően Mészáros Márta, a Kiskun Múzeum igazgatója köszöntötte a megjelenteket és az előadókat. Elmondta, hogy a mai előadások a múlt, a béke és a jövő köré csoportosulnak. A köszöntő után a 160 éve született dr. Holló Lajos életét és munkásságát mutatta be Mayer Lászlóné és Mayer László. Csányi József polgármester a megújuló Félegyházáról adott tájékoztatást. Ezt követően a Kiskunfélegyházi Gyermek és Ifjúsági Önkormányzat képviselői tartottak előadást Félegyháza diákszemmel címmel. A Békenap zárásaként a jelenlévők elhelyezték koszorúikat dr. Holló Lajos szobránál.

Kövessen minket a Facebookon is!