Sport 2019. május 27. 12:00

Ünnepi sakkverseny

Május 25-én rendezték meg az immár hagyományos Városalapítók Heti sakkversenyt a Kossuth szakiskolában. Az eseményre a szellemi sport kedvelői évek óta ellátogatnak Kiskunfélegyházára a hazai versenyzőkön kívül határon túlról is, hogy megmérkőzzenek a bajnoki címért és helyezésekért - mondta el lapunknak Seres László főszervező.

A nemzetközi minősítő pontokért csak igazolt-versenyzők indulhatnak. A megjelent 28 játékos közül a bajnoki címet a múlt évi győztes, Keresztes  Richárd (Kecskemét) szerezte meg, a KHTK különdíját a legeredményesebb hazai versenyző, Hideg Ferenc Bendegúz nyerte.

A főverseny mellett a minősítés nélküliek is játéklehetőséget kaptak, most 15-en éltek a lehetőséggel. A győzelmet Havasi Gergely Bulcsu (Szeged) szerezte meg, megelőzve a felnőtteket, a szeniorokat és a fiatalokat, köztük ikertestvéreit is.

A legtapasztaltabb játékos a félegyházi Rácz István László (1941), a legfiatalabb a Kecskemétről érkezett Velkei Máté (2011) volt.