Sport 2019. május 28. 09:00

Sikeres EB-n vannak túl a Center Gym sportolói

Két aranyat és egy hetedik helyezést értek el felhúzásban, illetve fekvenyomásban a Center Gym sportolói május 19-e és 26-a között a Tiszakécskén megrendezett Európa-bajnokságon. Kiss Krisztián -60 kg-ban szerzett aranyérmet. Krisztián 2018-ban kezdett el edzeni heti 3-4 alkalommal. Ez idő alatt nagyon sokat fejlődött Tyukász Attila és Mogyoró Tibor személyi edzők jóvoltából, emellett sok hasznos tanácsot kapott Kárpáti Beától és Patyi Zoltántól. Kárpáti Bea -67,5 kg-ban masters 2. kategóriában lett EB győztes. Májusban ugyancsak felhúzásban magyar bajnoki címet szerzett, illetve Budapesten nemzetközi tornát nyert. A Center Gym harmadik sportolója, Bajzák György -100 kg-ban méretette meg magát, fekvenyomásban hetedik lett az EB-n. Kor -és súlycsoportilag az egyik legnépszerűbb és legnehezebb számban indult, így mindenképpen elégedett eredményével. Emellett nagyon hálás csapattársának, Kárpáti Beának, aki a felkészülése alatt támogatta, bíztatta. Minden versenyen együtt izgult feleségével, két gyermekével, akik egyben a legnagyobb szurkolói is, büszkék rá.

Információ, kép: Patyi Zoltán