Helyi hírek 2014. augusztus 19. 15:35

Koleszterinszint karbantartása félegyházi aludttejjel

Koleszterinszint karbantartása félegyházi aludttejjel
A Félegyházi Tejüzem nem aludt el, az egészséges táplálkozás jegyében újabb termékét kínálja a lakosságnak

Aludttejet én is szoktam „gyártani”. Ugyanúgy készül a félegyházi aludttej is?

– Szobahőmérsékleten, tejsavbaktériumok hatására megalvad a tej, hűtve fogyasztandó – válaszolt Bajákiné Tarjányi Tímea termelési igazgató. – Ezután nem kell rá 2 napot várnod, és biztos lehetsz a minőségben.

Milyen jótékony hatásai ismertek?

– Az aludttej fogyasztása jelentős szerepet játszik a szervezet egészségének megőrzésében és a betegségmegelőzésben. Jó hatással van a bélrendszerre, mivel regenerálja a tápcsatorna természetes baktériumflóráját, csökkenti a koleszterinszintet, ráadásul vitaminban és ásványi anyagokban gazdag. Alacsony a cukortartalma, ezért tejcukor-érzékenyek számára is fogyasztható, csökkenti a csontritkulás és a fogszuvasodás kialakulásának esélyét.

Tehát ha valaki bekanalaz egy pohár félegyházi aludttejet, mire számíthat? Azon fölül, hogy igen kellemes.

– Rendszeres fogyasztásuk kellemes közérzetet biztosít, csökkenti a vérnyomást, erősíti az immunrendszert, gátolja a rákkeltő anyagok képződését a szervezetben, csökkenti a májban a zsírlerakódást, és gyorsítja a májregenerációt.

tli

Kövessen minket a Facebookon is!