Helyi hírek 2019. június 15. 18:00

Elismerték a félegyházi Simon Péter műszaki tehetségét

Elismerték a félegyházi Simon Péter műszaki tehetségét
Az országos és nemzetközi versenyeken kimagasló eredményeket elért középiskolás kiválóságokat díjazták Kecskeméten június 12-én, a Hírös Agórában. Az ünnepélyes átadón Szemereyné Pataki Klaudia polgármester köszöntötte a diákokat, köztük a félegyházi Simon Pétert.

Fotó: Banczik Róbert - hiros.hu

Péter korábban volt dózsás, jelenleg a KSZC Kandó Kálmán Szakgimánziuma és Szakközépiskolája végzős hallgatója. A Shell Eco-marathon nemzetközi versenyen induló Kando Electric csapatának harmadik éve oszlopos tagja. Az idei tanévben az ágazati és ágazaton kívüli szakmai érettségi vizsgatárgyak versenyén villamosipar és elektronika ismeretekből országos I. helyezést, a XXII. Országos Elektronikai Konstrukciós Versenyen szintén I. helyezést ért el. Legutóbb az Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyen dicséretben részesítették pályaművét, találmányával országos és helyi kiállításokon vett részt.


 

Kövessen minket a Facebookon is!